Закупівля Росією зброї у КНДР не зможе істотно змінити хід війни в Україні — АР

Закупівля Росією зброї у КНДР не зможе істотно змінити хід війни в Україні — АР

Закупівля Росією зброї у КНДР не зможе істотно змінити хід війни в Україні — АР
Фото: gettyimages.com

Закупівля Росією озброєння та артилерійських снарядів у КНДР не зможе істотно вплинути на перебіг війни в Україні через їхню застарілість, а також невисоку якість та точність.

Про це повідомляє Associated Press.

Як нагадують журналісти, раніше низка видань із посиланням на джерела у розвідці повідомили, що Російська Федерація вимушена купувати артилерійські снаряди та ракети малої дальності у Північної Кореї, оскільки російські військові в Україні потерпають від нестачі озброєнь. Росія назвала звіт американської розвідки щодо плану закупівель "фейком", однак офіційні посадовці США кажуть, що цей крок демонструє розпач Росії у війні проти України.

"Боєприпаси, які Північна Корея має намір продати Москві, швидше за все, є копіями зброї радянських часів, які підходять для російських пускових установок. Але залишаються питання до якості поставок і того, наскільки вони реально можуть допомогти російським військовим", — йдеться у публікації.

Як зазначає AP, Північна Корея може стати для Росії зручним варіантом постачання боєприпасів, тому що КНДР зберігає значний запас снарядів, багато з яких є копіями озброєнь радянських часів.

"Північна Корея може бути найбільшим джерелом сумісних застарілих артилерійських боєприпасів за межами Росії, включаючи внутрішні виробничі потужності для подальших поставок", — сказав Джозеф Демпсі, науковий співробітник відділу оборонного та військового аналізу в Міжнародному інституті стратегічних досліджень (IISS).

При цьому Лі Іллу, експерт Корейської оборонної мережі в Південній Кореї, зазначив, що і Північна, і Південна Корея зберігають у кожної десятки мільйонів артилерійських снарядів. За його словами, Північна Корея, ймовірно, продаватиме Росії старі снаряди, які вона хоче замінити на нові для систем залпового вогню або складних ракет на своїх передових армійських базах.

Водночас Брюс Беннетт, старший експерт з безпеки каліфорнійської Rand Corporation, вважає, що більшість боєприпасів, які КНДР відправить до Росії, ймовірно, будуть боєприпасами для стрілецької зброї, наприклад для автоматів Калашникова або кулеметів.

Згідно з оцінкою IISS, Північна Корея має на озброєнні близько 20 000 артилерійських установок, в тому числі реактивних систем залпового вогню, що, за словами Демпсі, значно більше, ніж у будь-якій іншій країні світу. Однак старі артилерійські системи, боєприпаси до яких, швидше за все, поставлятимуться до Росії, славляться низькою точністю, додав він.

Брюс Беннет додав, що під час артилерійського обстрілу Північною Кореєю південнокорейського прифронтового острова Йонпхен у 2010 році, в результаті якого загинули чотири людини, лише 80 із 300-400 снарядів, випущених Північною Кореєю, ймовірно, вразили ціль. У своїй оцінці Лі Іллу сказав, що близько половини випущених північнокорейськими військами снарядів зрештою впали у воду, не досягнувши острова.

"Це жалюгідні артилерійські характеристики. Росіяни можуть зіткнутись із тим самим, що їх не дуже потішить", — прокоментував ці дані Беннетт.

Відтак експерти мають сумніви у корисності північнокорейських боєприпасів для російської кампанії в Україні, яка, за їхніми словами, виснажила армію.

Водночас поки що до кінця незрозуміло, наскільки серйозною є нестача боєприпасів у Росії. У липні високопосадовець Міністерства оборони США повідомив журналістам, що Росія щодня випускає десятки тисяч артилерійських снарядів і не може продовжувати робити це вічно.

Читайте також

Росія купує артилерійські снаряди та ракети у Північної Кореї — американська розвідка

В російській зброї знайдено понад 450 компонентів іноземного виробництва — Royal United Services Institute

На початок