"Це — війна, обрана однією людиною". Про що говорив Байден з трибуни Генасамблеї ООН

"Це — війна, обрана однією людиною". Про що говорив Байден з трибуни Генасамблеї ООН

Доповнено
"Це — війна, обрана однією людиною". Про що говорив Байден з трибуни Генасамблеї ООН
Президент США Джо Байден виступає під час 77-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку. Фото: Getty Images

21 вересня Джо Байден виступив під час 77-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Під час свого виступу він засудив Росію за її вторгнення в Україну, звинуватив її у глобальній продовольчій кризі та в поширенні брехні про західні санкції на тлі війни в Україні. Крім того, Байден оголосив про виділення США 2,9 мільярда доларів на гуманітарну і продовольчу допомогу.

Росія безсоромно порушила основи статуту ООН, заявив президент США Джо Байден на початку виступу на засіданні Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Про вторгнення і ядерні погрози

"Говорімо відверто. Постійний член Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй вторгся до свого сусіда, спробував стерти суверенну державу з карти. Росія безсоромно порушила основні принципи Статуту Організації Об'єднаних Націй", — сказав Байден.

Байден додав, що вторгнення в Україну — це "війна, обрана однією людиною".

"Президент Путін виступив з відкритими ядерними погрозами на адресу Європи і безрозсудною зневагою до обов'язків режиму нерозповсюдження (ядерної зброї — ред.). Тепер Росія оголосила мобілізацію, і Кремль організовує фіктивний референдум, щоб спробувати анексувати частини України — це надзвичайно суттєве порушення Статуту ООН", — заявив Байден.

Президент США закликав членів ООН об'єднатися проти агресії Росії: "Як і ви, Сполучені Штати хочуть, щоб ця війна закінчилася на справедливих умовах, на умовах, на яких ми всі підписалися, що ніхто не може захопити територію іншої країни силою. Єдина країна, що стоїть на цьому шляху, — це Росія, тому ми, кожен з нас тут, ми сповнені рішучості відстоювати принципи і переконання, які ми зобов'язуємося захищати як члени Організації Об'єднаних Націй. Ми повинні бути ясними, твердими і непохитними в нашій рішучості. Україна має ті ж права, які належать кожній суверенній нації. Ми будемо солідарні з Україною, ми будемо солідарні проти російської агресії, і крапка".

Про звірства військових РФ в Ізюмі

Байден нагадав про те, як Володимир Путін заперечував державність України, додавши, що "зараз ми бачимо напади на школи, залізничні вокзали, лікарні, на центри української історії та культури".

Президент США згадав нещодавно знайдене в українському місті Ізюм масове поховання людей, вбитих російською армією: "Ця війна спрямована на те, щоб знищити право України на існування як держави — ясно і просто — і право України на існування як народу. Ким би ви не були, де б ви не жили, у що б ви не вірили — це повинно змусити вашу кров захолонути в жилах. Ось чому 141 країна в Генасамблеї зібралася разом, щоб однозначно засудити війну Росії проти України".

Про зерно

Окремо Байден відзначив ООН за допомогу в укладенні угоди про експорт зерна та закликав до її продовження. Байден зауважив, що 193 мільйони людей у всьому світі відчувають гостру нестачу продовольства.

"Росія ... поширює брехню, намагаючись покласти провину за кризу, продовольчу кризу, на санкції, введені багатьма у світі за агресію проти України. Отже, дозвольте мені де в чому внести повну ясність: наші санкції явно дозволяють, недвозначно дозволяють Росії експортувати продовольство і добрива. Ніяких обмежень", — заявив Байден.

Він додав, що "це війна Росії посилює продовольчу незахищеність, і тільки Росія може покласти їй край".

Байден подякував ООН за допомогу в укладенні угоди про експорт зерна з Україною і Росією і закликав до його продовження. Він також оголосив про виділення США 2,9 мільярда доларів на гуманітарну і продовольчу допомогу.

Що відомо

  • Президент Франції Еммануель Макрон закликав реформувати Раду безпеки ООН, зокрема він пропонує включити до Радбезу нових членів та обмежити право вето у тих справах, що стосуються масових злочинів.
  • З початку повномасштабного вторгнення РФ Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало понад 14 тисяч постраждалих серед цивільного населення України. За підрахунками ООН, унаслідок агресії Росії в Україні загинуло 5916 цивільних та 8616 були поранені.

Читайте також

У Радбезі ООН засудили російські фільтраційні табори та назвали кількість українських біженців

"Путінські війська втомились" — представниця Британії в Радбезі ООН, скликаному Росією

На початок