Генпрокурор штату Нью-Йорк подала до суду на Дональда Трампа звинувативши його у шахрайстві

Генпрокурор штату Нью-Йорк подала до суду на Дональда Трампа звинувативши його у шахрайстві

Генпрокурор штату Нью-Йорк подала до суду на Дональда Трампа звинувативши його у шахрайстві
Генеральний прокурор штату Нью-Йорк Летиція Джеймс Фото: Getty Images

21 вересня Генеральний прокурор штату Нью-Йорка Летиція Джеймс подала до суду на колишнього президента США Дональда Трампа, трьох його дорослих дітей та його компанію Trump Organization, звинувативши їх у шахрайстві з деякими найціннішими активами, включаючи нерухомість в Манхеттені, у Чикаго та Вашингтоні.

Подробиці судового процесу оголосила особисто Летиція Джеймс на пресконференції, 21 вересня, повідомляє CNN.

Відповідачі за позовом — сам Трамп та його діти, Дональд Трамп-молодший, Ерік Трамп і Іванка Трамп. Також названі імена Аллена Вайссельберга, колишнього фінансового директора Trump Organization, і Джеффа Макконні, іншого давнього керівника компанії.

Генпрокурор стверджує, що шахрайство торкнулося всіх аспектів бізнесу Трампа, включаючи його нерухомість і поля для гольфу. Згідно з позовом, Trump Organization обдурила кредиторів, страховиків і податкові органи, завищуючи вартість його майна.

"Дональд Трамп помилково завищив свій власний капітал на мільярди доларів, щоб несправедливо збагатитися і обдурити систему, тим самим обдуривши всіх нас", — сказала Джеймс.

Офіс Генпрокурора витратив понад три роки на розслідування вивчаючи щорічні фінансові звіти, які були надані компанією Трампа потенційним діловим партнерам, банкам або податковим чиновникам.

Мета шахрайства, на думку Джеймс, полягала в тому, щоб прикрасити імідж мільярдера Трампа і вартість його власності, коли це давало йому перевагу, водночас применшуючи вартість активів в інших випадках для цілей оподаткування.

Цивільний позов, поданий до Верховного суду Манхеттена, вимагає щонайменше 250 мільйонів доларів відшкодування збитків та має на меті заборонити самому Трампу, Дональду Трампу-молодшому, Еріку Трампу та Іванці Трамп працювати посадовцями компанії в Нью-Йорку.

Адвокат Трампа заявила, що Генпрокурор перевищила свої повноваження.

"Сьогоднішня заява не зосереджена ні на фактах, ні на законі — скоріше, вона спрямована виключно на просування політичного порядку денного Генерального прокурора. Цілком очевидно, що Генеральна прокуратура перевищила свої законні повноваження, втручаючись в угоди, в яких не було скоєно абсолютно ніяких правопорушень. Ми впевнені, що наша судова система не потерпить цього неконтрольованого зловживання повноваженнями, і ми з нетерпінням очікуємо захисту нашого клієнта від усіх без винятку необґрунтованих претензій Генерального прокурора", — заявила адвокат Аліна Хабба.

Читайте також

Трамп та його ідеологія є "загрозою для США" — Байден

На початок