Довести, що були родиною: донька загиблої військової з Одещини судитиметься за виплату від держави

Довести, що були родиною: донька загиблої військової з Одещини судитиметься за виплату від держави

Ексклюзивно
Довести, що були родиною: донька загиблої військової з Одещини судитиметься за виплату від держави

Міністерство оборони України відмовило в одноразовій виплаті дочці військовослужбовиці Ользі Магдебурі, мати якої загинула в березні на Донеччині. Причиною називають відсутність необхідних документів. Більше про те, чого вимагають від дівчини та як вона планує боротися за виплати дізнавався кореспондент Суспільного.

Ольга — донька військовослужбовиці Наталі Магдебури, медикині та гранатометниці, яка загинула 3 березня на Донецькому напрямку. Протягом пів року дівчина намагається отримати одноразову виплату за смерть її матері, та Міністерство оборони вимагає підтвердження, що вони були однією сім’єю.

"Мама весь час мене попереджала: "Донечко, не хвилюйся, я тебе всюди у документах записала, в мене був твій паспорт, код, телефон, я всюди тебе вписувала. У крайньому разі, якщо щось зі мною трапиться, держава винна таку-то суму, усе, що має бути, передати", — розповіла донька загиблої Ольга.

В Одесі доньці загиблої військовослужбовиці відмовляють у виплатах нібито через брак документів
Наталя Магдебура.

За її словами, надати підтверджувальні документи має Березівський військкомат, куди була відправлена особиста справа її матері після її загибелі.

Пішла до армії Наталя Магдебура у 2016 році, аби допомогти своїй родині. Жінка була годувальницею, бо її донька доглядала новонароджену дитину. Зараз Руслану, онуку військової, п'ять років.

Адвокат доньки загиблої Валентин Марченко готує справу до суду:

"На момент розгляду цих вимог, що моя клієнтка є утриманкою, що вони жили однією сім’єю, держава поміняла законодавство. І тепер, за новим розділом, який введено у дію 25.08, згідно зі статтею 16-1, вона не є утриманцем. Цю статтю було суттєво змінено, і коли в іншій редакції, яка існувала до того, в переліку були члени родини та утриманці без будь-якого уточнення, то тепер утриманцем лише той, хто має право на пенсію. Звісно, ми будемо доводити в суді"

В Одесі доньці загиблої військовослужбовиці відмовляють у виплатах нібито через брак документів

За словами адвоката, у військкоматі йому повідомили, що не мають справи Наталії Магдебури, запевняючи, що її частину уразили російські військові й папери могли бути спалені. Але адвокат не припиняє спроб розшукати потрібні документи.

Юристка у справах військових Юлія Токаєва, розповіла Суспільному, що довести право на виплати можливо:

"Тут треба казати про те, що ця норма є неконституційною і суттєво порушує права військовослужбовців і членів їх родин. Все теж саме було з 14 року, коли військкомати, МО, відмовлялось за спрощеною процедурою визнавати осіб, які загинули. І таким же чином ми зверталися до суду, змушували сплачувати. Ця історія – вона не нова. І я мушу сказати, що підхід до виплат не змінився, попри те, що в країні дійсно війна".

Через воєнний стан нині військкомати відмовляються від коментарів у цій справі.

Читайте також

  • В Одеській області прощалися з військовим, який загинув під час контрнаступу на Херсонщині
  • В боях на фронті загинув військовий з Одеської області
  • На Одещині прощалися з військовим, який загинув на фронті

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок