У Зеленського відреагували на інформацію про псевдореферендуми на окупованих територіях

У Зеленського відреагували на інформацію про псевдореферендуми на окупованих територіях

Ексклюзивно
У Зеленського відреагували на інформацію про псевдореферендуми на окупованих територіях
Фото: Сергій Нікіфоров Facebook

Прессекретар президента України Володимира Зеленського Сергій Нікіфоров заявив, що проведення так званих "референдумів" ніяк не вплине на позицію президента, однак це закриє будь-який дипломатичний шлях для вирішення військового конфлікту між Україною та Росією.

Про це прессекретар сказав у коментарі Суспільному.

"Це якась гра у казуїстику. Формальні визначення для легалізації статусу-кво. Це лише намагання прикрити свої військові поразки. І це непряме натякання на ядерну зброю і на тотальну війну, воно насправді для ЗСУ і для президента, як верховного Головнокомандувача не має значення. Воно нічого не змінює. Наша мета — деокупація усіх територій, які є міжнародно визнаними. Що це змінить? До моменту проведення "референдумів" ще є найменший шанс на дипломатичне вирішення питання. А після проведення "референдумів" вже такого шансу не буде", — сказав Нікіфоров.

"Ми насправді розраховуємо, що це змінить ситуацію не так для нас, як для тих країн, які досі намагаються прикриватися позицією якогось балансування і нейтральності. Ми розраховуємо на те, що вони побачать, що це справжня, відкрита неспровокована загарбницька війна і що вони оберуть "праведний бік", — додав прессекретар Зеленського.

Що відомо

20 вересня російські ЗМІ з посиланням на "керівників" тимчасово окупованих територій повідомили інформацію з точними датами проведення незаконних референдумів на окупованих територіях України. "Глава" окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо повідомив, що так званий "референдум" в регіоні пройде 23-27 вересня. Голова руху "Ми разом з Росією" Володимир Рогов повідомив, що звернувся до самопроголошеного "голови" адміністрації Запорізької області Євгена Балицького з проханням провести так званий "референдум" в області. Він може відбутись найближчими днями, повідомив Рогов. Так званий "голова народної ради ЛНР" Денис Мірошниченко повідомив, що "референдум" в самопроголошеній "ЛНР" призначений на 23 - 27 вересня. Так званий "референдум" в самопроголошеній "ДНР" призначений на ті самі дати.

В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна "мобілізація" нічого не змінять для РФ.

"Росія як була, так і залишається державою-агресором, яка незаконно окупує частину української землі", — заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Читайте також

Фейкові "референдуми" на окупованих територіях нічого не змінять — МЗС

У держдумі РФ заявили, що підтримають референдуми в "ДНР" та "ЛНР"

На початок