Соцмережевий щоденник Надії Сухорукової про блокаду Маріуполя вийде друком

Соцмережевий щоденник Надії Сухорукової про блокаду Маріуполя вийде друком

Соцмережевий щоденник Надії Сухорукової про блокаду Маріуполя вийде друком

Під час блокади Маріуполя журналістка Надія Сухорукова вела щоденник у соцмережах. Уривки з нього звучали під час виступу у Європарламенті, їх друкували в закордонних виданнях, за щоденником поставили виставу. Видавництво "Лабораторія" анонсувало видання книги.

Місяцями весь світ у прямому етері спостерігав, як російська армія знищує Маріуполь. Холод, голод, страх, зруйновані будинки і близькість смерті — усе це стало реальністю мешканців міста після початку блокади. Серед тих, кому довелося пережити цей жах, була журналістка Надія Сухорукова.

Шукають зниклого під Ізюмом письменника Володимира Вакуленка

Видавництво "Лабораторія" в описі до майбутньої книги пише, що не впасти у відчай Надії вдалося лише завдяки власному щоденнику: "День за днем вона фіксувала події у місті, яке повільно перетворювалося на попіл та руїни. Відверто і до болю емоційно вона показує Маріуполь очима його мешканки. Але насамперед — демонструє силу надії, яку неможливо знищити навіть найпотужнішими бомбами".

"Це місто мого дитинства, моєї любові, мого щастя. Я бачила його різним, але ніколи не думала, що побачу його мертвим", — пише Сухорукова.

Соцмережевий щоденник Надії Сухорукової про блокаду Маріуполя вийде друком
Фото: Facebook Надія Сухорукова

Уривки з щоденника Надії Сухорукової звучали на благодійному вечорі на підтримку України в Британії у виконанні британської акторки Грети Белламасіної. За мотивами щоденника литовський режисер Андрюс Саулюс (Вільнюський драматичний театр) поставив виставу.

BBC покаже український фільм у праймтайм — уперше в історії британського телебачення

Уривки друкувалися на платформі "Відкрита демократія" (Велика Британія), у виданнях "Голос Америки" (США), New York Times (США), УП (Україна), Frankfurter Allgemeine Zeitung (Німеччина), Bild-Zeitung (Німеччина), Freefils (Шотландія) тощо.

Ілюструватиме книгу Данііл Немировський — художник, дослідник, викладач Маріупольської філії Національної академії мистецтв і архітектури. До повномасштабного російського вторгнення в Україну жив і працював в Маріуполі.

На честь героїв "Азовсталі" встановлять меморіал на Співочому полі. Там також буде місце поховання

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура