Єврокомісія пропонує заморозити близько 7,5 млрд євро виплат для Угорщини

Єврокомісія пропонує заморозити близько 7,5 млрд євро виплат для Угорщини

Єврокомісія пропонує заморозити близько 7,5 млрд євро виплат для Угорщини
Прапор Угорщини. Фото: УНІАН

Європейська комісія пропонує заморозити близько 7,5 млрд євро виплат для Угорщини через проблеми з верховенством права в країні. Про це йдеться у заяві Єврокомісії, оприлюдненій у неділю, 18 вересня.

За словами Єврокомісара з питань бюджету та адміністрації Йоганнеса Хана, Комісія не може зробити висновок, що бюджет ЄС достатньо захищений.

“Тому Комісія запропонувала Раді заходи, якими пропонує призупинити 65% зобов’язань за трьома операційними програмами в рамках політики згуртованості, що становить приблизно 7,5 мільярда євро, що становить понад третину пакета згуртованості Угорщини”, — сказав Хан.

Також, за його словами, йдеться про заборону укладати юридичні зобов’язання з трастами громадського інтересу для програм, які реалізуються в прямому та непрямому управлінні.

Європейська рада має один місяць, щоб кваліфікованою більшістю вирішити, чи ухвалювати відповідне рішення. За виняткових обставин цей період може бути продовжений максимум на два місяці.

Що цьому передувало

Раніше стало відомо, що Європейська комісія планує рекомендувати скоротити фінансування адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана через занепокоєння щодо хабарництва в Угорщині.

Угорщина стала першою країною, щодо якої провели розслідування згідно з новими правилами, які дозволяють ЄС карати членів, що підривають його фінансові інтереси. Комісія витратила місяці на розслідування руйнування верховенства права під час більш ніж десятирічного перебування Орбана при владі, пише Bloomberg.

Кабінет міністрів Орбана, який втратив доступ до фінансування блоку в очікуванні результатів розслідування, сподівається залучити понад 40 мільярдів євро фінансування ЄС до 2027 року. Нещодавно він запропонував створити антикорупційне агентство та внести зміни до низки законів, у тому числі щодо державних закупівель, щоб розвіяти занепокоєння виконавчої влади ЄС.

Читайте також

Ексгумація в Ізюмі, катівня у Козачій Лопані, ЗАЕС підключили до енергомережі. 207-й день війни. Онлайн

Єврокомісія рекомендуватиме скоротити фінансування Угорщини. У чому причина

"Марно сподіватися, що вдасться відсидітися" — в МЗС відреагували на чергову заяву Сійярто про війну

На початок