"Безглузді наступальні операції" — ISW про російські атаки Бахмута на тлі контрнаступу ЗСУ

"Безглузді наступальні операції" — ISW про російські атаки Бахмута на тлі контрнаступу ЗСУ

"Безглузді наступальні операції" — ISW про російські атаки Бахмута на тлі контрнаступу ЗСУ
. Фото: з Фейсбуку Генштабу ЗСУ

Російські війська продовжують віддавати перевагу стратегічно безглуздим наступальним операціям навколо Донецька та Бахмута замість того, щоб оборонятися під час українських контрнаступальних операцій у Харківській області. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

“Російські війська продовжують атакувати Бахмут і різні села поблизу Донецька, що має емоційне значення для мешканців “ДНР”, але мало іншого значення”, — йдеться в аналітичному звіті.

Росіяни, вочевидь, спрямовують деякі дуже обмежені резерви на ці зусилля замість підтримки вразливих оборонних ліній російського війська, спішно створених вздовж річки Оскіл у Харківській області, зазначили аналітики.

Росіяни не можуть сподіватися досягти успіхів навколо Бахмута чи Донецька у достатньо великих масштабах, щоб зірвати українські контрнаступи, наголошують в ISW. Російські військові, схоже, продовжують майже автоматизовані спроби здобути позиції в Донецькій області, які виглядають дедалі більше відірваними від загальних реалій театру бойових дій, відзначили аналітики.

За даними ISW, імовірно, українські війська розширюють позиції на схід від річки Оскіл і на північ від річки Сіверський Донець. Це може дозволити ЗСУ оточити російські війська, які утримуються навколо Лиману. Подальше українське просування на схід вздовж північного берега Сіверського Дінця може зробити російські позиції навколо Лиману непридатними та відкрити підступи до Лисичанська та зрештою до Сєвєродонецька.

Схоже, що російські військові в Лимані все ще складаються значною мірою з резервістів резерву бойової армії Росії та залишків підрозділів, які сильно постраждали під час контрнаступу в Харківській області. І росіяни, схоже, не спрямовують підкріплення з інших місць у ці райони, зазначили аналітики.

Інші ключові висновки ISW:

  • Українські війська звільнили населений пункт на південний захід від Лиману і, ймовірно, продовжують збільшувати свої позиції в цьому районі.
  • Російські війська продовжували безуспішні штурми Бахмута та Авдіївки.
  • Українські джерела повідомили про масштабні напади партизан на російські військові засоби та матеріально-технічне забезпечення на півдні Запорізької області.
  • Російські офіційні особи продовжували вживати приховані мобілізаційні заходи для формування сил для війни.
  • Російська влада працює над тим, щоб 125 українських дітей-сиріт з окупованої Донецької області влаштувати в російські родини.
"Безглузді наступальні операції" — ISW про російські атаки Бахмута на тлі контрнаступу ЗСУ
Фото: з сайту ISW

Що відомо

  • Армія РФ і далі зосереджує зусилля на спробах повної окупації Донецької області, організації оборони та утриманні захоплених територій. А також на зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Обстрілює позиції українських військ вздовж лінії зіткнення, перегруповує свої підрозділи на окремих напрямках, вводить резерви та не припиняє вести повітряну розвідку. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 18 вересня.

Читайте також

Ексгумація в Ізюмі, катівня у Козачій Лопані, ЗАЕС підключили до енергомережі. 207-й день війни. Онлайн

На початок