"Укренерго" повідомляє про рекордну кількість експортованої електроенергії

"Укренерго" повідомляє про рекордну кількість експортованої електроенергії

"Укренерго" повідомляє про рекордну кількість експортованої електроенергії
Ілюстративне фото: Unsplash

Національна енергетична компанія "Укренерго" повідомила про рекордну кількість електроенергії, проданої за кордон протягом перших двох тижнів вересня.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

"Сукупна вартість доступу до міждержавних електромереж, проданого на аукціонах "Укренерго" з 30 червня по 18 вересня, складає понад 4,1 мільярда гривень. Водночас експорт електроенергії за перші два тижні вересня встановив торговий рекорд – $131 мільйон. Показник йде одразу після традиційно великих обсягів сільгосппродукції", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у компанії, зокрема, впродовж 12-18 вересня в повному обсязі був проданий доступний обсяг перетинів до Словаччини та Румунії. В "Укренерго" нагадали, що з 5 вересня його сукупна величина становить 300 МВт в денні та вечірні години (з максимальним споживанням) і 250 МВт в нічні.

При цьому кількість учасників аукціонів у окремих випадках збільшилася до 12 компаній, додали у пресслужбі "Укренерго".

Також у компанії розповіли, що на суміжних спотових ринках ціни продовжують знижуватися.

"На тлі цього середньозважена ціна доступу до міждержавного перетину в порівнянні з попереднім тижнем знизилася до 8,1 тис. грн/Мвт∙год (-12,9%). Найвища гранична ціна в окремій годині становила 16 тис. грн/МВт*год в напрямку Словаччини 13 вересня (у 20-й годині)", — зазначається в дописі.

Читайте також

Енергетика та інфраструктура: президент Латвії та прем'єр Польщі обговорили співпрацю із Зеленським

Удари РФ по об'єктах інфраструктури: електроенергію відновили в низці областей

На початок