На Запорізьку АЕС доставили необхідні запчастини для ремонту ліній електропередачі, що обстрілюють окупанти — Енергоатом

На Запорізьку АЕС доставили необхідні запчастини для ремонту ліній електропередачі, що обстрілюють окупанти — Енергоатом

На Запорізьку АЕС доставили необхідні запчастини для ремонту ліній електропередачі, що обстрілюють окупанти — Енергоатом
Запорізька АЕС. Фото: Associated Press

Сьогодні, 16 вересня, співробітники "Енергоатома" доставили до Запорізької АЕС необхідні матеріали для ремонту пошкоджених окупантами ліній електропередач та енергоблоків.

Про це повідомили в телеграм-каналі НАЕК "Енергоатом".

"Колона з 25 вантажівок ДП "НАЕК "Енергоатом", пройшовши ворожі блокпости, дісталася Енергодара. Компанія забезпечила доставку першочергово необхідних запчастин для ремонту пошкоджених ліній електропередачі та енергоблоків Запорізької АЕС, яку продовжують тероризувати російські окупанти", — поінформували в компанії.

Разом з ремонтними матеріалами поновили запас хімічних реагентів, необхідних для роботи ЗАЕС, і додаткові запаси пального для забезпечення роботи дизель-генераторів у разі знеструмлення станції.

Раніше Суспільне повідомляло про те, що 15 вересня Рада керівників Міжнародного агентства з атомної енергії ухвалила резолюцію, якою вимагає від РФ припинити окупацію Запорізької атомної електростанції.

Що відомо

  • 25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції.
  • 31 серпня до Запоріжжя прибула місія МАГАТЕ. До складу місії увійшли експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній не було.
  • 1 вересня представники МАГАТЕ прибули до Енергодара на Запорізьку АЕС.
  • 5 вересня 2022 року чотири із шести представників команди інспекції МАГАТЕ завершили роботу на Запорізькій АЕС та покинули майданчик станції. Ще двоє представників місії залишились на ЗАЕС на постійній основі.
  • 6 вересня у Міжнародному агентстві з атомної енергії опублікували звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку атомну електростанцію. В ньому фахівці наполягали на негайному створенні охоронної зони ядерної безпеки. Члени МАГАТЕ також зафіксували присутність російського військового персоналу, транспортних засобів та обладнання в різних місцях на ЗАЕС.

Читайте також

"Росіяни — терористи, але не безтолкові. Вони не хочуть померти від ядерного вибуху". Інтерв'ю зі співробітником ЗАЕС

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок