Гречка дешевшає: скільки коштують крупи та макарони на ринку у Чернігові

Гречка дешевшає: скільки коштують крупи та макарони на ринку у Чернігові

Гречка дешевшає: скільки коштують крупи та макарони на ринку у Чернігові
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові ціни на крупи та макаронні вироби поступово знижуються. Про це Суспільному розповіли продавці на місцевому Центральному ринку.

Зокрема кілька днів тому ціна за 1 кілограм гречки на вагу була понад 70 гривень, нині її ціна стартує від 65 гривень. Пакунок гречки коштує понад 90 гривень. Кілограм вівсяної крупи нині можна купити за 22 гривні, так само як і кілограм пшона.

Продавчиня Валентина
Продавчиня Валентина. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ціни звісно впали. У нас зараз гречка 64 грн 90 коп. Перловка, ячка, на пшеничку теж дуже знизилися ціни. 12 грн 90 коп. у нас пшеничка. Ячка майже по 14 грн. Рис круглий теж впав у ціні, як і цукор", — каже продавчиня Валентина.

Рис коштує від 54 до 100 гривень за кілограм, все залежить від сорту, форми та якості продукту. Ціни на макаронні вироби стартують від 20 до 40 гривень за пакунок.

За словами продавчині, ціни знижуються приблизно раз на тиждень, водночас підвищення цін немає.

Також продавці на Центральному ринку говорять, що покупців, у порівнянні з часом до повномасштабної війни, значно поменшало. Покупці ж зазначають, що зниження цін, про які говорять продавці, не відчувають.

Ніна Сиса
Ніна Сиса. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Живу в селі, картопля є, но і крупи купляю. Підвищились в ціні рис та гречка. Пенсії хоч і підвищують, а ціни все одно ростуть", — говорить жителька села Кошівка Ніна Сиса.

Щодо контролю цін на харчові продукти, то у Головному управлінні держпродспоживслужби в Чернігівській області Суспільному повідомили, що планових перевірок під час воєнного стану не проводять. Передбачені лише позапланові перевірки, у разі звернення конкретної людини. Подібних звернень в області не було від початку повномасштабного вторгнення.

Зі слів начальниці відділу контролю за регульованими цінами Головного управління держпродспоживслужби в області Тетяни Сичинської, для того, щоб заяву людини розглянули, має бути конкретна адреса, назва суб'єкта господарювання та назва товару, на який, на думку заявника, підвищена ціна.

Більше дивіться у нашому відео:

Читайте також:

Замість газу — дрова: в одній з громад на Чернігівщині старостинські округи переходять на твердопаливне опалення

На початок