У Херсоні окупаційна влада намагається вивести з обігу гривню

У Херсоні окупаційна влада намагається вивести з обігу гривню

У Херсоні окупаційна влада намагається вивести з обігу гривню
УНІАН

На Херсонщині окупаційна влада робить все для того, щоб вивести з обігу гривню: заборонила розраховуватись нею в магазинах, переслідує міняйл на ринках. Як херсонцям вдається виживати в таких умовах – з'ясовувало Суспільне.

Жителька Херсона Оксана розповіла, що в магазинах розрахуватися гривнею стає все важче.

"В магазинах, які захопили військові РФ, які називаються зараз АБЦ, курс гривні до рубля, як і було обіцяно, встановлено 1 до 1,25. Якщо раніше можна було купити хоч якісь товари, ту ж побутову хімію чи інші засоби гігієни, за гривневою карткою в цих магазинах, то зараз - лише за карткою Російської Федерації. Тобто вкотре створюють умови, щоб херсонці брали їхній нікчемний паспорт, підписували контракти на роботу і обслуговувалися в їхніх фейкових банках", - каже херсонка.

Жінка каже - отримати готівкову гривню можна було на ринках у людей, які переводили її з електронних карток. Тепер і вони потрапили під тиск із боку росіян.

"14 вересня відбулася поворотна подія. Вперше військові РФ затримали і юридично оформили справу проти конвертатора. До цього їх просто ганяли. Причиною стала невідповідність курсу, до речі, а не сам факт незаконної торгівлі", - розповів економіст Володимир Молчанов.

За його слова, це чергова спроба припинити обіг гривні на Херсонщині. Після заборони користуватися терміналами та пограбування українських банків.

Росіяни намагаються перекрити для херсонців усі можливості користуватися гривнею, каже заступник голови облради Юрій Соболевський

"Ми знаємо, що зараз фактично по всіх районах області вони роблять перевірки підприємців, які не перейшли на бівалютну систему, які не працюють з рублем, не приймають до оплати рубль.Всі соціальні зобов'язання Україна виконує, всі кошти нараховуються", - говорить Соболевський.

Якщо гривня стане дефіцитом, це може лише підвищити її цінність, говорить Володимир Молчанов. Російська банківська система в Херсоні майже не працює. А через ускладнення з логістикою зникнути з Херсона можуть і російські завезені товари, розповів економіст.

Читайте також:

  • Вимушено чи добровільно? Хто отримує виплати і в гривні і в рублях на Херсонщині
  • 204 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок