Німецькі археологи влаштували дуель на мечах бронзового періоду. Навіщо і що дізналися

Німецькі археологи влаштували дуель на мечах бронзового періоду. Навіщо і що дізналися

Німецькі археологи влаштували дуель на мечах бронзового періоду. Навіщо і що дізналися

Археологи Геттінгенського університету, що в Німеччині, влаштували бійки на мечах бронзового періоду, аби перевірити: слугували мечі знаряддям для битв чи мали церемоніальне значення.

Як пише Science, археологи знайшли тисячі бронзових мечів у могилах, річках та болотах по всій Європі, але дійшли висновку, що зброя має надто м'який сплав порівняно з пізнішою залізною, тому мечі з такого матеріалу складно використовувати для самозахисту або нападу. Дослідники припустили, що бронзові мечі були символом статусу.

Для того, щоб це перевірити, археологи влаштували між собою сучасні бої з бронзовими мечами для вимірювання отриманих мікроскопічних загинів і вм'ятин.

"На відміну від сокир, списів чи стріл, мечі — це перші предмети, винайдені лише для того, щоб когось убити", — каже археолог Геттінгенського університету Рафаель Герман, який керував дослідженням.

Зазначається, що бронзові мечі вироблялись у Європі в період з 1600 р. до н.е. до 600 р. н.е. з суміші міді й олова. Вони були м'якшими порівняно з залізними мечами і їх було важче ремонтувати. На думку дослідників, це означає, що зброя та техніка бойових часів доби бронзи повинна була бути пристосована до властивостей металу.

У результаті археологи припустили, що бронзові леза виконували переважно церемоніальне значення, а воїни доби бронзи активно уникали схрещування мечами, аби зберегти зброю.

Герман та його колеги взяли сім бронзових мечів і систематично фіксували позначки, залишені серією заздалегідь запланованих ударів по щитах і списах. А для того, щоб бій був схожий на справжній, дослідники використовували репліки й рухи, знайдені у середньовічних посібниках.

Команда призначила характерні моделі певним рухам та комбінаціям меча. Через те, що удари залишали ті самі сліди, які були знайдені на мечах епохи бронзи, науковці дійшли висновку, що так само бились і середньовічні дуелянти. Наприклад, на італійських та британських мечах були сліди, які вказували на те, що воїни намагалися керувати зброєю супротивника і домінувати над нею.

Крім того, позначки виявилися дуже послідовними, що переконало дослідників у майстерності воїнів, які не розмахували навмання, а використовували добре відпрацьовані техніки бою. Раніше археологи лише припускали про високий професіоналізм дуелянтів тих часів, однак дослідження надало докази вмілого використання зброї давніми європейцями.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди