Якщо вода підніметься на Херсонщині, війська РФ не зможуть відновити переправи — воєнний експерт

Якщо вода підніметься на Херсонщині, війська РФ не зможуть відновити переправи — воєнний експерт

Якщо вода підніметься на Херсонщині, війська РФ не зможуть відновити переправи — воєнний експерт
Річка Інгулець поблизу Дар'ївки на Херсонщині . Фото:Дар'ївка/Facebook

Полковник запасу Олег Жданов вважає, що точковим ракетним ударом по критичній інфраструктурі у Кривому Розі, як і ураженням Харківської ТЕС, Росія хоче помститись за успіхи ЗСУ на фронті. Про це він розповів Суспільному.

Військовий експерт вважає, що рівень підйому води в Інгульці не критичний.

"В цілому дамба встояла, є прорив одного шлюзу, внаслідок чого вода піднялась на кілька метрів і частково підтоплений приватний сектор у центрі Кривого Рогу", - сказав Олег Жданов.

За його словами, руйнація шлюзу загрожує підтопленням Кривому Рогу. Водночас для досягнення військових цілей це може бути на руку ЗСУ.

"Підйом рівня води в Інгульці - нам на користь, тому що якщо вода підніметься у Херсонській області, то це унеможливить відновлення переправ для російських військ, і нам буде легше і менше витрат боєприпасів для контролю, щоб вони не наводили переправи. Самі себе трошки підтопили", - сказав військовий експерт.

Також Олег Жданов зазначив, що Збройні Сили України знищили всі переправи на Інгульці, які зводили військові РФ. Міст біля Дар’ївки та весь правий берег Дніпра – під вогневим контролем української артилерії.

"Знищенням цих понтонних переправ на річці Інгулець ми розсікаємо російське угруповання військ на дві частини. Так по частинах наносити розгром набагато легше, ніж іти, коли угруповання буде діяти і може перегруповувати свої війська в межах всього плацдарму, який вони займають. Так ми їх позбавляємо такої частки. Я думаю, що буде північна частина цього угруповання на Криворізькому напрямку і південна частина цього угруповання на Херсонському напрямку ще будуть розсікатися нашими військами. І тоді по частинках ми будемо, як тортик, їх нарізати і знищувати", - сказав полковник запасу.

Що відомо:

  • Війська РФ вдарили ракетами по електропідстанції у Запоріжжі. У Кривому Розі усю ніч ліквідовували наслідки ракетної атаки, лагодили гідротехнічні споруди і понижували рівень води у річці Інгулець.
  • В результаті ракетного удару російських військ по дамбі Карачунівського водосховища біля Кривого Рогу спостерігається стрімке підвищення рівня води у річці Інгулець. Найбільш вразливими у цій ситуації можуть опинитися населені пункти на півночі Херсонської області, розташовані ближче до міста Кривий Ріг.

Читайте також:

  • 204 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок