Карантин і навчання. Що треба знати про навчальний процес, ДПА, ЗНО та вступну кампанію

Карантин і навчання. Що треба знати про навчальний процес, ДПА, ЗНО та вступну кампанію

Як триває навчальний процес під час карантину?

Через карантин навчання у школах зупинилося ще 12 березня. За кілька тижнів в Офісі президента повідомили про підготовку нового формату телеуроків.

У межах проєкту 40 педагогів з Києва фактично мали стати вчителями для всієї України, а інформація для уроків готувалася за збалансованою шкільною програмою, розробленою Міносвіти спільно з учителями.

Трансляція уроків відбувається на телеканалах:

 • 5 клас – Плюс-Плюс та 112 Україна

 • 6 клас – ZOOM та News One

 • 7 клас – 5 канал та ZIK

 • 8 клас – Індиго та УНІАН

 • 9 клас – Рада та UA:Культура

 • 10 клас – UA:Перший

 • 11 клас – М1

Проте одразу ж після запуску розгорівся скандал і посипався шквал критики такого формату в соціальних мережах. Про причини невдоволення суспільне детально писало раніше.

Проводити жодної загальнонаціональної перевірки знань, здобутих під час карантину, в МОН не планують.

Як проходитимуть випускні та останні дзвоники?

У Міністерсві освіти запропонували школам цьогоріч відмовитися від проведення останніх дзвоників та випускних, щоб запобігти поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

"З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) у 2019/2020 навчальному році пропонуємо не проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу, зокрема останні дзвоники та випускні вечори", — йдеться у листі Міносвіти керівникам закладів середньої загальної освіти та керівникам освітніх департаментів.

Відповідно до листа, підсумкові оцінювання рекомендується проводити в онлайн-режимі, а також розробити графік видачі випускникам 9-х класів свідоцтв про здобуття середньої освіти з урахуванням протиепідемічних вимог.

Чи відбудеться Державна підсумкова атестація?

Тимчасова виконувачка обов'язків міністерки освіти і науки Любомира Мандзій повідомила, що у 2020 році через ситуацію з тривалим карантином проведення державної підсумкової атестації (ДПА) для учнів 4 і 9 класів скасовують.

"Повідомляю про те, що державна підсумкова атестація для учнів 4 і 9 класів буде скасована", — сказала в.о. міністерки.

Також Мандзій додала, що на час карантину школи працюють так, як "вже спробували працювати від 12 березня", а на період карантину попросила не давати учням домашнє завдання.

Коли проходитиме ЗНО?

Зовнішнє незалежне оцінювання відкладається в часі. Точні дати тестування поки не відомі, оскільки безпосередньо залежать від тривалості карантину.

Пробне ЗНО теж не відбулося на початку квітня, як було заплановано раніше.

У випадку, якщо учні повернуться за парти в червні, то в липні й серпні будуть проведені пробна й основна сесія ЗНО. У такому випадку процедура закінчиться в середині вересня, а вступна кампанія у виші — в середині жовтня.

Детальний графік можливого зміщення дат опубліковано на сайті МОН.

Яка ситуація з пробним ЗНО?

Наразі в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО 2020 року відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти з’явилися нові інструменти, які дозволять школярам краще підготуватися до тестування.

Так, учасники пробного ЗНО мають можливість:

 • переглянути інформаційні відео;
 • попрацювати з тестами;
 • попрактикуватись у заповненні бланків відповідей;
 • навчитись ефективно розподіляти час.

У МОН обіцяють, що після закінчення карантину всі учасники, які зареєструвалися на пробне ЗНО 2020 року, зможуть пройти його у звичному режимі. Конкретні дати мають повідомити пізніше, оскільки вони залежать від тривалості карантину.

Коли розпочнеться вступна кампанія?

Початок вступної кампанії в університети та коледжі напряму залежить від дати закінчення ЗНО. У Міносвіти напрацювали два сценарії проведення вступної кампанії залежно від дати завершення карантину.

Заяви до закладів вищої освіти, як і раніше, вступники можуть подавати онлайн через власні електронні кабінети. Наразі у МОН працюють над тим, щоб вступники також отримали можливість подавати оригінал заяви онлайн, накладаючи електронний підпис. Якщо впровадити таку можливість не встигнуть, то обіцяють продовжити строк подачі оригіналів документів.

Вступники, яким необхідно підтвердити пільги, повинні будуть принести оригінали відповідних документів хоча б в один з обраних університетів, де їх перевірять та завантажать у базу. Після цього в онлайн-форматі їх можна буде подати й в інші університети.

Якщо на час вступної кампанії заклади освіти не можна буде відвідувати через карантин, університети мають забезпечити проведення творчих конкурсів та вступних іспитів у дистанційному форматі. Якщо це буде технологічно неможливо — їх проводитимуть із дотриманням жорстких санітарних умов.

Як подати документи до першого класу?

Через карантин систему подачі документів для зарахування в перший клас зробили гнучкішою. Серед варіантів, запропонованих МОН: прийом документів онлайн або перенесення строків.

Рішення про дозвіл чи заборону прийому документів онлайн бере на себе засновник закладу (приватний чи державний), тому деталі варто уточнити в школі, в яку ви плануєте подавати документи. Зокрема, там можуть дозволити подавати скан-копії документів електронною поштою без електронного цифрового підпису.

Терміни ж прийому документів для зарахування до школи визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади. Проте термін прийому заяв не може бути меншим, ніж місяць.

Інформацію про терміни прийому документів та способи їх подання заклади освіти або їхні засновники мають опублікувати на власних сайтах впродовж двох робочих днів з дня прийняття рішення.

Нагадаємо, що під час зарахування до першого класу заборонено проводити конкурси та заходи для перевірки знань і компетентностей дитини. Виняток — приватні школи та спеціалізовані заклади системи культури та спорту .

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди