Українець Богдан Колмаков посів друге місце в рейтингу Кубка світу з паркуру завдяки перемозі на етапі в Софії: відео

. Богдан Колмаков, фото: FIG

Від перемоги у світовому заліку українця відділили п'ять очок.

Міжнародна федерація гімнастики (FIG) опублікувала підсумкові рейтинги Кубка світу з паркуру, де одну з топпозицій посів український трейсер Богдан Колмаков.

Рейтинг визначався за підсумком двох етапів Кубка світу, що відбулися 2022 року в французькому Монпельє та столиці Болгарії Софії. Кубок світу розігрувався в чотирьох дисциплінах: у швидкості та фристайлі серед чоловіків і жінок.

Українець Колмаков зупинився за крок до п'єдесталу на травневому етапі в Монпельє, посівши четверте місце в дисципліні "швидкість". За цей турнір він заробив 25 очок.

Проте у вересні на етапі в Софії Богданові вдалося вибороти "золото", повторивши торішній успіх на етапі в цьому ж місті. Українець обійшов нідерландця Танґуя ван Шинґена та італійця Луку Демаркі, які здобули "срібло" й "бронзу" відповідно.

За перемогу в Софії Колмаков набрав 50 залікових очок та піднявся на друге місце в чоловічому рейтингу швидкості з сумою 75. Для першої сходинки, на якій розмістився ван Шинґен, йому забракло п'ять очок.

Рейтинг Кубка світу-2022 з паркуру. Швидкість (чоловіки)

• 1. Танґуй ван Шинґен (Нідерланди) 80
  • 2. Богдан Колмаков (Україна) 75
  • 3. Ярослав Хум (Чехія) 65
  • 4. Томаш Зониґа (Чехія) 35
  • 4. Лука Демаркі (Італія) 35

Нідерландець Танґуй ван Шинґен переміг у загальному заліку завдяки двом срібним медалям на етапах у Монпельє (де поступився чехові Ярославу Хуму) та Софії.

Володарями Кубка світу в інших дисциплінах стали шведка Міранда Тібблінг (швидкість, жінки), ще один швед Еліс Торгалл (фристайл, чоловіки) та мексиканка Елла Баціо (фристайл, жінки).

Богдан Колмаков паркур
Богдан Колмаков на подіумі етапу Кубка світу-2022 у Софії. FIG – International Gymnastics Federation