На два тижні раніше. У Києві настала метеорологічна осінь

На два тижні раніше. У Києві настала метеорологічна осінь

На два тижні раніше. У Києві настала метеорологічна осінь
Фото: Pexels

Метеорологічна осінь цього року розпочалася 2 вересня. Це на два тижні раніше від норми. Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

"2 вересня до Києва завітала метеорологічна осінь, яка розпочалась на два тижні раніше за кліматичну норму. Середньодобова температура повітря цього дня знизилась нижче +15 градусів і дорівнювала +14,9°С", — йдеться у повідомленні.

Найраніше метеорологічна осінь у Києві розпочалася у 1993 році – 25 серпня, а найпізніше – 15 жовтня 2020 року.

Цьогорічне метеорологічне літо, яке розпочалось 25 травня, закінчилося 1-го вересня і загалом тривало 100 днів. Найдовшим літо було в 2012 році –  166 днів, а найкоротшим у 1990 році – 88 днів, зазначили у Центральній геофізичній обсерваторії.

Що відомо

  • Літо у Києві увійшло в п'ятірку найтепліших з 1881 року. Середня температура повітря склала 21,6 градусів тепла, що на 1,2 градусів перевищило кліматичну норму. Протягом літа було зафіксовано 8 температурних рекордів
  • Протягом серпня у Києві зафіксували три температурних рекорди. За даними спостережень, середньомісячна температура повітря дорівнювала +22,3°С. Це на 1,9°С вище за кліматичну норму.
  • У столиці 27 серпня вперше за 142 роки середньодобова температура повітря становила +24,6°С. Це на 0,2°С вище за рекордний показник цього дня у 1943 році.
  • 27 червня у Києві зафіксували температурний рекорд. Мінімальна температура у столиці не опустилась нижче +19,8°С. Такого не було протягом останніх п'яти років.

Читайте також

У столиці облаштують новий сквер. Киян запрошують для обговорення

Київ долучиться до Всесвітнього дня прибирання

На початок