Україна експортуватиме вугілля та електроенергію до Польщі — Шмигаль

Україна експортуватиме вугілля та електроенергію до Польщі — Шмигаль

Україна експортуватиме вугілля та електроенергію до Польщі — Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, фото: КМУ

З огляду на наближення зими Україна погодиться розблокувати експорт вугілля до сусідньої Польщі, а також збільшить кількість електроенергії, яка надходитиме країні.

Про це на своєму Telegram-каналі повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Зараз ми спільно з Європейським Союзом готуємося проходити найскладнішу зиму за багато років. Вчора спільний план дій у цьому напрямку обговорили з прем’єром Польщі Матеушем Моравецьким", — написав він.

Урядовець додав, що за дорученням президента України та на прохання польської сторони Україна готова розглянути можливість відкриття квот на експорт вугілля до Польщі.

"Йдеться про 100 тисяч тонн у вересні, які зараз критично необхідні нашим польським партнерам. Запаси вугілля на наших складах майже 2 мільйони тонн, це у 2,5 раза більше, ніж на цю дату минулого року. Тому готові підставити плече підтримки нашим польським друзям", — зазначив прем’єр.

Він також розповів, що нині ведеться реконструкція лінії електропередачі від Хмельницької атомної електростанції до польської підстанції Жешув. Роботу планувалося завершити 14 грудня, але завдяки пришвидшенню робіт вона завершиться на тиждень раніше.

"Це дозволить експортувати до Польщі додатково до 1000 МВт. Зі свого боку просимо Польщу сприяти в розширенні експортних квот у рамках ENTSO-Е", — зауважив Шмигаль.

За його словами, нині Україна експортує до європейської енергомережі лише 300 МВт.

"Робимо все можливе, аби до кінця 2022 року величина доступної пропускної спроможності в напрямку Словаччини, Румунії та Угорщини збільшилася ще на 200-300 МВт, а в напрямку Польщі — на понад 1000 МВт", — підсумував посадовець.

Читайте також

Енергетика та інфраструктура: президент Латвії та прем'єр Польщі обговорили співпрацю із Зеленським

На початок