"Раз на місяць завозимо інсулін": як волонтери постачають ліки на Херсонщину

"Раз на місяць завозимо інсулін": як волонтери постачають ліки на Херсонщину

"Раз на місяць завозимо інсулін": як волонтери постачають ліки на Херсонщину
Фото: Суспільне Херсон

Наразі у держави немає можливості доставляти ліки до тимчасово окупованого Херсона та області. Все постачання медикаментів на окуповану територію здійснюється тільки завдяки волонтерським рухам, розповів Суспільному голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

За його словами, волонтери завозять гемодіаліз, гормональні ліки, а також специфічні ліки проти тиску та орфанних захворювань.

Дванадцятирічний Назарій - інсулінозалежний. Щодня йому необхідно робити 8 ін’єкцій. Ліки до окупації родина отримувала безкоштовно. Наразі у Херсоні їх не знайти, навіть, за гроші. Вони відсутні в лікарнях та аптеках, розказала Суспільному мама хлопчика, Ангеліна.

"Важко було десь знайти інсулін у Херсоні. Зв’язалася з волонтерами. Вони нам купили цей інсулін, але проблема доставити його в Херсон. Поки ми чекали доставлення дитина деякий час не отримувала ін‘єкції. Недалеко було до інсулінової коми", - говорить Ангеліна.

Поки інсулін доставляли з Одеси, Назарій був в обласній дитячій лікарні, де підтримували його стан. Закупкою і доставленням ліків займалася команда волонтерів Тетяни. Жінка розказує, для того, щоб транспортувати інсулін, спеціально закупили холодильник. Назарій був перший, кому доставили ліки. Наразі команда опікується близько 80 інсулінозалежними людьми, розповіла Суспільному волонтерка Олена.

"Ми почали задумуватися, що такий хлопчик не один. Таких людей багато. Волонтери, звісно, не можуть покрити заяви, які є і потреб мешканців Херсона. Ми намагаємось максимально зробити те, що ми можемо", - каже Олена.

Для того, щоб інсулін отримувати безкоштовно, а не закуповувати, треба аби людина, яка в окупації, переписала електронний рецепт на певного волонтера. Це не усі змогли зробити, бо електронні рецепти зараз не працюють, реєстри закриті, розказує Олена.

"Ми раз на два місяці, а іноді раз на місяць завозимо інсулін. Але це крапля в морі. Фонди наші дуже обмеженні", - говорить Олена.

Для Назарія та ще для двох десятків інсулінозалежних людей 8 вересня виїхала машина з п’ятьма холодильниками з інсуліном, а також іншими ліками, розказує волонтерка Тетяна. Але машину на блок посту у Василівці Запорізької області не пропустили. Спробують поїхати іншого дня. Зараз, каже волонтерка, російські військові не дозволяють ввозити гуманітарні ліки.

Читайте також:

  • На Херсонщині військові РФ вкрали три "швидкі"
  • Продукти, ліки, обіди, гроші: з перших днів окупації Херсонщини волонтерський рух рятує життя
  • 198 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок