Байден обговорив допомогу Україні з лідерами країн НАТО та ЄС

Байден обговорив допомогу Україні з лідерами країн НАТО та ЄС

Байден обговорив допомогу Україні з лідерами країн НАТО та ЄС
Президент США Джо Байден. Фото: АР

Президент Сполучених Штатів Джо Байден 8 вересня провів відеоконференцію з союзниками і партнерами, на якій обговорювали постійну міжнародну підтримку України. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

Йшлося зокрема про постійне надання Україні безпекової та економічної допомоги та покладання витрат на Росію, щоб притягнути Кремль до відповідальності за його агресію

Учасники конференції також обговорили питання про перетворення енергетики Росії на зброю та необхідність подальшої координації для забезпечення стійкого та доступного постачання енергії до Європи.

Як зазначили у Білому домі, у відеоконференції взяли участь прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі, прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, генсек НАТО Єнс Столтенберг, президент Румунії Клаус Йоганніс, президент Польщі Анджей Дуда, прем'єрка Великої Британії Ліз Трасс, а також представники Франції та ЄС.

Що відомо

На початку вересня стало відомо, що президент США Джозеф Байден звернеться до Конгресу із запитом про екстрене фінансування для України у розмірі 11,7 мільярда доларів, які спрямують на збройну допомогу та бюджетну підтримку держави. Запит на фінансування буде подано до завершення поточного фінансового року, який спливає 30 вересня.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 198. Текстовий онлайн

На початок