Чого чекати у відносинах з Великою Британією під управлінням Ліз Трасс — розповів посол Пристайко

Чого чекати у відносинах з Великою Британією під управлінням Ліз Трасс — розповів посол Пристайко

Чого чекати у відносинах з Великою Британією під управлінням Ліз Трасс — розповів посол Пристайко
Фото: Медіацентр Україна

Під час телефонної розмови президента України Володимира Зеленського із новообраною прем'єр-міністеркою Сполученого Королівства Ліз Трасс, сторони обговорили два питання: гарантії безпеки та відновлення України, як держави. Тепер Україна очікує на спільні проєкти з Великою Британією у цих сферах.

Про це розповів посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в Медіацентрі Україна.

"Оці два питання, я сподіваюсь, вони будуть на порядку денному наступного року. В наступному році, як ви знаєте буде проведена конференція по відновленню України, попередня була в Лугано Швейцарії. Зараз уже домовлено, що наступна буде в Лондоні. Ми вже готуємось до цього", — розповів  Вадим Пристайко.

Посол висловив сподівання, що найближчим часом, зокрема, під час візиту Ліз Трасс до України, стане відомо про нові проєкти, над якими спільно працюють Україна та  Велика Британія.

"Ми працюємо над окремими проєктами, які могли б покращити нашу взаємодію. Ну, наприклад, в "трикутнику" з Польщею, є також інші проєкти, які, я сподіваюсь, найближчим часом будуть розкриті", — зазначив Пристайко.

Він також згадав про вклад експрем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона в україно-британські відносини.

"Борис Джонсон, дійсно, був цілою епохою в українсько-британських відносинах, але він, я думаю, створив достатньо підстав, щоб ми не сильно з вами турбувалися і новий уряд, тепер вже Ліз Трасс, продовжить ту справу, яка почалась", — підсумував посол.

6 вересня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новопризначеною прем'єр-міністеркою Великобританії Ліз Трасс. Як зазначив Зеленський, він став першим серед іноземних лідерів, з ким поспілкувалась Трасс у новій ролі.

Що відомо

  • Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс перемогла у змаганні за посаду лідера Консервативної партії та прем’єр-міністра країни. 5 вересня Трасс офійційно оголосили переможницею виборчих перегонів.
  • 7 липня після звільнення низки британських урядовців прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про відставку, також він іде з посади керівної Консервативної партії.
  • На посаду прем’єр-міністра та лідера Консервативної партії Великої Британії замість Бориса Джонсона, який оголосив про свою відставку, претендувало вісім кандидатів.

Читайте також

Третя прем’єрка у історії Сполученого Королівства. Що відомо про Ліз Трасс

На початок