Дипломати вимагають виправити інформацію про Україну в угорському підручнику з географії — МЗС

Дипломати вимагають виправити інформацію про Україну в угорському підручнику з географії — МЗС

Дипломати вимагають виправити інформацію про Україну в угорському підручнику з географії — МЗС
Будапешт, Угорщина, 28 липня 2022 р (Фото: Getty Images)

В Міністерстві закордонних справ України відреагували на інформацію про угорський підручник з географії для учнів 8 класу, де розповідається про те, що в Україні нібито точиться громадянська війна, до якої Росія не причетна. В МЗС наголосили на неприйнятності подання недостовірних та викривлених фактів про Україну.

Про це Суспільному повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

"МЗС України відомо про ситуацію із підручником географії для 8 класу в Угорщині. Вчора українські дипломати провели зустріч в угорському зовнішньополітичному відомстві, під час якої наголосили на неприйнятності подання недостовірних та викривлених фактів про Україну. Вимагаємо якнайшвидшого виправлення неправдивої інформації в підручнику", — заявив Ніколенко.

На підручник з географії за 8 клас звернув увагу угорський незалежний інтернет-портал Telex. Там йдеться про те, що у підручнику викладена інформація у "проросійській манері". Наприклад, угорські автори немов позбавили Україну суверенітету над кримськими горами, повідомивши дітям, що Карпати – єдині гори в Україні, "біля підніжжя яких розташовані історичні угорські міста: Унгвар (Ужгород), Мункач (Мукачево), Хуст".

Розповідь про новітню історію супроводжується таким текстом й малюнком.

"У багатонаціональній Україні розподіл по території національностей дуже нерівномірний. Більшість – це українці за національністю, але на сході країни значна частка росіян, а на Кримському півострові вони становлять більшість. Дві східнослов'янські мови (російська, українська) дуже подібні, а п'ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це, дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів, дивіться малюнок", — цитують текст підручника у виданні.

Дипломати вимагають виправити інформацію про Україну в угорському підручнику географії — МЗС
Ілюстрація у підручнику з географії для учнв 8 класу в Угорщині. Фото: Джерело: Національний громадсько-просвітницький портал Угорщини

Зазначається, що укладачі підручника з географії перевернули іншою стороною прапори України та Росії.

Підручник розроблений державним центром OFI та є обов’язковою навчальною книгою для угорських учнів, — пише видання.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 196. Текстовий онлайн

На початок