Волонтери з Харкова від травня евакуювали понад 16 тис. людей з окупованих територій

Волонтери з Харкова від травня евакуювали понад 16 тис. людей з окупованих територій

Волонтери з Харкова від травня евакуювали понад 16 тис. людей з окупованих територій
Евакуація з тимчасово окупованих територій Харківщини, серпень 2022. Фото: Суспільне Харків

Від 30 травня, коли відбулася перша евакуація з тимчасово окупованих територій, яку організували волонтери з Харкова, виїхати з окупації змогли понад 16 тис. людей.

Про це "Українському радіо Харків" розказала волонтерка міжнародної некомерційної організації "Допомагаємо виїхати" Ангеліна Моргай.

За її словами, за час роботи волонтерів щодо евакуації люди змогли виїхати з тимчасово окупованих Балаклійської, Ізюмської, Куп'янської, Шевченківської, Вовчанської та інших громад Харківщини.

"Через Печенізьку дамбу евакуюються не тільки з Харківської області, а також з Луганської окупованої території", — сказала Ангеліна.

Волонтерка каже, що окупанти не випускають на території, що підконтрольні Україні, чоловіків.

"У нас є складні випадки, коли, наприклад, дитина без батьків виїжджає, або, наприклад, маломобільні люди. Волонтери з нашого боку, з харківського, привозять інвалідні візки або ноші й далі відправляють людей через дамбу", — каже Моргай.

"Є випадки, коли телефонують родичі й ми знаємо, куди потім повеземо людину, інший шлях — коли ми людину до Харкова довозимо, а потім вирішуємо, куди далі їхати. Наприклад, зараз ми селимо людей під Краковом, в курортних зонах, де в них є і можливість навчатися.. Тобто ми намагаємося знайти різні можливості для того, щоб потім люди теж безпечно почувалися", — говорить волонтерка.

За словами Ангеліни Моргай, бувають випадки, коли люди з окупованих територій відмовляються виїжджати.

"Існують випадки, коли водій об'їздив шість адрес в одному місті, всі люди відмовились їхати. Окрім того, що вони просто не хочуть залишати домівку, це те, що люди не мають зв'язку, інтернету і вони переповнені російською пропагандою. У нас нещодавно був випадок, коли ми доводили людині, що Харків не окупований.

На окупованих територіях люди думають, що вони вже нікому не потрібні, і взагалі їх кинули

Потрібно переконати, що це не так, і що ми дуже їх чекаємо, хвилюємось, і що тут, з нами, буде краще, якщо вони зараз евакуюються і перечекають цей період на безпечних територіях", — каже Ангеліна Маргай.

Читайте також

З тимчасово окупованих районів Харківщини 5 вересня евакуювали понад 750 людей та 30 тварин — Верещук

На початок