Без зв'язку, води та світла: на Херсонщині військові РФ систематично вимикають електроенергію

Без зв'язку, води та світла: на Херсонщині військові РФ систематично вимикають електроенергію

Без зв'язку, води та світла: на Херсонщині військові РФ систематично вимикають електроенергію
Ілюстративне фото: pixabay

Військові РФ з серпня систематично вимикають світло на Херсонщині. Через це місцеві жителі залишаються ще й без води та зв'язку.

За словами херсонки, відчуття, наче знову у 90-х. Світло вимикають на 5-6 годин, разом з ним зникає вода. І найтяжче – немає домашнього Інтернету – єдина ниточка, що зв’язує із зовнішнім світом.

"Російської сімки в мене немає, я її принципово не купую, тому підтримую зв'язок лише у месенджерах. Після появи світла Інтернету немає певний час, але потім з’являється. Звісно, розморожується холодильник, йдуть постійні перепади електромережі, доводиться вимикати всю побутову техніку, щоб вона не згоріла", - говорить жінка.

Без електропостачання залишаються і жителі області. Місцевий житель одного з населених пунктів каже, буває так, що світла немає декілька годин, а буває і цілу ніч. Інколи без світла відсутнє і водопостачання. Останній раз світло вимикали 4 вересня і не було його близько чотирьох годин.

За словами голови спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, електроенергія в місті та області зникає через те, що росіяни відключають Каховську ГЕС.

"В основному Херсонська область запитується електроенергією від Каховської ГЕС, яку вчора військові РФ повністю зупинили. Тому вчора і сьогодні в частині Херсонської області взагалі немає електроенергії", - розповів голова спілки споживачів комунальних послуг.

Також Олег Попенко каже, що ситуація в Запорізькій АЕС складна. На сьогодні постачання електроенергії на неокуповану частину України в черговий раз зупинено, але при цьому вони не можуть налагодити постачання. Зокрема, електроенергію на окуповану територію, далі на Крим і з'єднати з єдиною енергосистемою російської федерації.

Налагодити постачання електроенергії з Росії через Крим на Херсонщину дуже складно. Росіянам самим не вистачає електричної енергії, сказав Олег Попенко.

Українська сторона не пошкоджує об'єкти обленерго, сказав заступник голови Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

"Причини, чому зникає електроенергія невідомі. І на жаль це вже має системний характер. Скоріш за все це може бути пов'язано зі станцією, або з пошкодженнями внаслідок бойових дій", - каже Самойленко.

Що відомо:

  • 25 серпня у тимчасово окупованому Херсоні та області зникла електроенергія і вода. Відповідно на більшості території зник і зв'язок.

Читайте також:

  • На Херсонщині колишні працівники РЕСу ремонтують лінії електромереж
  • 195 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок