Україна отримає додаткові 5 мільярдів євро допомоги — глава Єврокомісії

Україна отримає додаткові 5 мільярдів євро допомоги — глава Єврокомісії

Україна отримає додаткові 5 мільярдів євро допомоги — глава Єврокомісії
. Фото: Twitter Ursula von der Leyen

Цього тижня Брюссель запропонує Україні додаткові 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги.

Про це повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, після зустрічі з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

"Ситуація в Україні все ще потребує нашої постійної підтримки. На додаток до 10 мільярдів євро, які ми надали на цей час, ми запропонуємо додаткові 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги цього тижня".

Про фінансування для України в розмірі 5 мільярдів євро стало відомо ще 2 вересня. Тоді про це повідомляло агентство Bloomberg з посиланням на слова дипломатів ЄС, знайомих з планом. Повідомлялося, що ці гроші є частиною більшого пакету допомоги, обіцяного Європою в травні минулого року.

5 вересня Урсула фон дер Ляйєн зустрілась у Брюсселі із прем'єром України Денисом Шмигалем. За підсумками зустрічі стало відомо, що з 1 жовтня Україна отримає "митний безвіз" із ЄС.

Що відомо

  • Європейський Союз спрямував Україні 1 млрд євро виняткової макрофінансової допомоги. Перший транш у 500 млн євро був зарахований на рахунок НБУ 1 серпня.
  • Раніше Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив Україні 1,59 мільярда євро фінансової допомоги від Євросоюзу. Як повідомляється у пресрелізі, оприлюдненому на сайті ЄІБ, допомога підкріплюється гарантіями з бюджету ЄС, при цьому 1,05 мільярда євро із загальної суми будуть надані негайно.
  • Україна отримала 1,7 мільярда доларів грантової допомоги від Цільового фонду Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку.
  • 3 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна домовилась зі своїми західними партнерами про підтримку на загальну суму у 29 мільярдів доларів.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

ЄС виділить Україні пакет допомоги на суму 5 мільярдів євро

На початок