Україна може стати “газовим сейфом” Європи — Шмигаль

Україна може стати “газовим сейфом” Європи — Шмигаль

Україна може стати “газовим сейфом” Європи — Шмигаль
. Денис Шмигаль із віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем у Брюсселі, 5 вересня 2022 року. Фото: телеграм Дениса Шмигаля

Україна має найбільші сховища газу і може стати “газовим сейфом” Європи. З огляду на отриманий статус кандидата, уряд налаштований на прискорення інтеграції в енергетичний ринок ЄС. Про це за підсумками зустрічі з віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем у Брюсселі повідомив глава уряду Денис Шмигаль.

Прем’єр також додав, що експорт електроенергії з України може замінити значні обсяги імпорту газу з Росії.

Під час зустрічі Шмигаль також порушив питання збільшення можливостей обсягів експорту електроенергії з України до ЄС.

“Зараз торговельна потужність складає 300 МВт, тоді як потенціалу нашого експорту — до 2000 МВт. Розраховуємо на збільшення обсягів експорту електроенергії та будемо вдячні за підтримку Єврокомісії”, — зазначив посадовець.

За його словами, на зустрічі з віцепрезидентом Єврокомісії, насамперед, йшлося про посилення санкцій проти Росії та інтеграцію України в енергетичний ринок ЄС.

“Подякував за послідовну політику ЄС щодо посилення санкційного тиску на агресора й ухвалення 7-го пакету санкцій. Серед наших подальших пріоритетів — запровадження проти Росії повного енергетичного ембарго”, — зазначив Шмигаль.

Такі заходи вже опрацьовані експертною групою Єрмака-Макфола й запропоновані в дорожній карті, додав глава уряду.

Що відомо

  • У понеділок, 5 вересня, в Брюсселі розпочинається восьме засідання Ради асоціації Україна-ЄС. Про це повідомив прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль. Рада асоціації Україна-ЄС обговорить двосторонній порядок денний, зокрема виконання Угоди про асоціацію та поточний стан співпраці між Україною та ЄС.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 194. Текстовий онлайн

На початок