Попри небезпеку: на Черкащину прибули понад тисяча хасидів

Попри небезпеку: на Черкащину прибули понад тисяча хасидів

Попри небезпеку: на Черкащину прибули понад тисяча хасидів
Суспільне Черкаси / Анна Корнієнко, Умань, святкування Рош га-Шана 2021 рік

На Черкащину для святкування юдейського нового року Рош га-Шана прибули понад 1 100 хасидів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

За словами Ігоря Табурця, обласна влада попереджає паломників про небезпеку:

"У Черкаській області саме Уманщина є найбільш постраждалим регіоном від російської воєнної агресії. У перші дні війни саме там завдали найбільшого удару, наслідки від якого ми досі усуваємо".

Також, за словами Табурця, обласна влада сподівається на те, що у 2022 році хасидів приїде менше, ніж зазвичай:

"Я сподіваюсь, що вони усвідомлено в значно меншій кількості нас будуть відвідувати, але розраховуємо, звичайно, що все одно до 10 тисяч їх буде", —  розповів Ігор Табурець.

Читайте також: Війна не лякає: до Умані приїхали майже пів тисячі хасидів

Також начальник Черкаської ОВА зазначив, що місцева влада запроваджує додаткові обмеження для паломників в межах комендантської години. Через те, що масове скупчення людей може стати мішенню для ракетних ударів і терористичних загроз.

"Будемо обліковувати кожну особу, ми будемо забороняти пересування по місту і автомобільним транспортом, і пішим порядком. Тож на вулицях будуть встановлені додаткові блокпости. Наразі уже розпочалися контррозвідувальні заходи, заходи антитерористичного характеру", —  розповів Ігор Табурець.

Що відомо

  • У перший день повномасштабного вторгнення в Україну  російські війська завдали ракетного удару по центру Умані.
  • Попри повномасштабну війну в Україні хасиди їдуть в Умань аби у вересні відзначати юдейський новий рік. Майже пів тисячі вірян станом на 5 серпня вже прибули до Умані, розповіла міська голова Ірина Плетньова.
  • СБУ та Національна поліція рекомендують паломникам-хасидам утриматися у 2022 році від візиту до України на святкування Рош га-Шана
  • В Умані на Черкащині посилюють безпекові заходи. Вони діятимуть із 19 по 30 вересня, повідомив Суспільному керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
  • У 2022 році Рош га-Шана триватиме із 25 до 27 вересня. У 2021 році на святкування прибуло 30 тисяч паломників, у 2020 – дві з половиною тисячі.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок