В ОПУ закликали шукати нові шляхи розв'язання кризи на ЗАЕС

В ОПУ закликали шукати нові шляхи розв'язання кризи на ЗАЕС

В ОПУ закликали шукати нові шляхи розв'язання кризи на ЗАЕС
Фото: Gettyimages

Україні та міжнародній спільноті необхідно шукати альтернативні шляхи розв’язання кризи на Запорізькій атомній електростанції на випадок, якщо місія МАГАТЕ виявиться неефективною.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

"На ЗАЕС має бути не стільки миротворча місія, скільки нуклеарний аудит. Це має бути певна низка людей, які розуміються на ядерній фізиці, на інженерних технологіях. Вони можуть знаходитися, підкреслюю, поряд з нашим персоналом", — зазначив посадовець.

За його словами, "Росатом" відправив на станцію свого представника, який "супроводжував місію і розказував про те, як ракети в повітрі змінюють напрямок, сальто роблять". Подоляк наголосив, що місія на ЗАЕС має бути професійною.

"Тому що там знаходяться російські війська, які ні бельмеса не розуміють, що там відбувається, ризики не оцінюють правильно. Але там є певна кількість наших працівників, яким потрібен свого роду захист, щоб поряд стояли люди з міжнародної спільноти, інспекції, які будуть казати — не чіпайте цих людей, хай вони працюють. Оце було б важливо", — підкреслив урядовець.

Михайло Подоляк нагадав, що Україна досі не отримала конкретного інженерно-ядерного звіту за результатами візиту місії МАГАТЕ на Запорізьку атомну електростанцію.

"Ми не розуміємо, чи там все нормально з точки зору контурів безпеки, охолодження реакторів, з персоналом. Ми всього цього не побачили у звіті. І це доводить, що міжнародні інституції — абсолютно неефективні", — зауважив він.

На думку посадовця, необхідно шукати альтернативні шляхи розв’язання кризи на ЗАЕС.

Що відомо

  • 25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції.
  • 31 серпня до Запоріжжя прибула місія МАГАТЕ. До складу місії увійшли експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній не було.
  • 1 вересня представники МАГАТЕ прибули до Енергодара на Запорізьку АЕС.

Читайте також

"Я бачив на власні очі рештки снарядів": голова МАГАТЕ розповів про ситуацію на Запорізькій АЕС

На початок