Ферстаппен у драматичному Гран-прі Нідерландів здобув четверту поспіль перемогу в Формулі-1. Як це було

AP

На подіумі за нідерландцем розташувалися Расселл та Леклер.

У Формулі-1 відбулася 15-та гонка світової першості 2022 року. У рамках Гран-прі Нідерландів учасники виїхали на старт гонки на місцевому треку Зандворт, що вдруге в новітній історії приймав етап Формули-1.

Лідер заліку та чинний чемпіон світу Макс Ферстаппен підходив до домашньої гонки після трьох перемог поспіль. Нідерландець тріумфував на гран-прі у Франції, Угорщини та Бельгії та напередодні гонки у Зандворті мав 93 очки переваги над партнером по команді Серхіо Пересом.

Ферстаппен стартував у Нідерландах з поул-позиції. У кваліфікації він випередив двох пілотів Ferrari - Шарля Леклера та Карлоса Сайнса, що починали гонку другим і третім відповідно.

Як минула гонка Гран-прі Нідерландів-2022

Чинний чемпіон Ферстаппен успішно утримував лідерство на стартовому відрізку гонки. Упродовж перших кіл нідерландець нарощував перевагу над Леклером, якого станом на 14-те коло випереджав на 2.6 секунди.

• Невдалий піт Сайнса

Вперше гонку сколихнув катастрофічний пітстоп Карлоса Сайнса з Ferrari. До пітлейну іспанець пішов на 15-му колі, але члени італійської команди не підготували одне з чотирьох колес для Сайнса. Інцидент вилився у 10 секунд затримки для чинного четвертого номеру світового заліку.

Гонку продовжили очолювати Ферстаппен та Леклер. На половині дистанції різниця між двома гонщиками складала понад 8 секунд на користь нідерландця.

• Активність Гемілтона

Згодом в активну боротьбу втрутився Льюїс Гемілтон. На 36-му колі той спробував реалізувати небезпечний обгін Серхіо Переса з Red Bull, але мексиканець вдало відзахищався від семиразового чемпіона світу.

Гемілтон зрештою обійшов другого пілота "Червоних биків" на наступному колі. А згодом британець і встановив поточний найкращий час кола.

• Несправність у Цуноди

На 44-му колі після пітстопу проблеми з болідом відчув Юкі Цунода з Alpha Tauri. Японець був змушений зупинитися на трасі та спричинити віртуальну машину безпеки для решти пілотів на треку.

Під віртуальним сейфтікаром на свої пітстопи пішли Ферстаппен та два пілоти Mercedes. На 51-му колі саме ця трійка очолювала гонку.

• Пітстоп Ферстаппена та боротьба з Гемілтоном

Наступною жервтою несправності боліду став Валттері Боттас, що спричинив наступну віртуальну машину безпеки на трасі. Ферстаппен знову скористався затримкою та пішов на пітлейн за новим комплектом м'якої гуми.

У цей час лідерство в гонці здобув Льюїс Гемілтон, з яким Макс і боровся після рестарту гонки. Вдалий обгін Ферстаппеном англійця зовнішньою траекторією на трасі відбувся майже одразу після поновлення змагань на повній швидкості.

• Заключна боротьба за місця у топ-3

На тлі переконливого лідерства Ферстаппена за його болідом розгорнулася боротьба за два інших вакантних місця на подіумі.

На 64-му колі Гемілтон поступився позицією вже власному партнеру Джорджу Расселлу. А ще за два кола до першої трійки увійшов Леклер, який також випередив семиразового чемпіона світу.

Формула-1. Гран-прі Нідерландів

1. Макс Ферстаппен (Red Bull)
  2. Джордж Расселл (Mercedes)
  3. Шарль Леклер (Ferrari)

Це ювілейна, 30-та перемога у кар'єрі Ферстаппена. Після фінішу його привітали феєрверками - етап у Нідерландах став для гонщика "Ред Булл" домашнім.

• 9-11 вересня. Гран-прі Італії (16-й етап Формули-1 в сезоні-2022)
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022