МАГАТЕ повідомила про чергове відключення Запорізької атомної електростанції від мережі

МАГАТЕ повідомила про чергове відключення Запорізької атомної електростанції від мережі

МАГАТЕ повідомила про чергове відключення Запорізької атомної електростанції від мережі
. Фото: Gettyimages

Міжнародне агентство з питань ядерної енергії повідомило, що Запорізька атомна електростанція втратила зв'язок з останньою зовнішньою лінією електропередач, яка перебувала у робочому стані.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті МАГАТЕ.

"Українська Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) в черговий раз втратила зв'язок з останньою магістральною зовнішньою лінією електропередачі, що залишилася, але об'єкт продовжує подавати електроенергію в мережу по резервній лінії", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили в організації, менш ніж за 48 годин після того, як генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі відвідав станцію разом із місією, він повідомив експертам Агентства, що четверта наявна 750-кіловольтна лінія електропередач на АЕС вийшла з ладу. При цьому три інші лінії було втрачені раніше під час конфлікту.

"Проте експерти МАГАТЕ, які зараз присутні на найбільшій в Європі атомній електростанції, розташованій у центрі зони бойових дій, також дізналися, що резервна лінія 330/750 кВ, що з'єднує об'єкт із прилеглою тепловою електростанцією, постачає електроенергію, що виробляється ЗАЕС, на зовнішню мережу. Ця ж резервна лінія може також забезпечити резервне живлення ЗАЕС у разі потреби", — зазначили в агентстві.

Також керівництво станції проінформувало команду МАГАТЕ про те, що один із двох працюючих блоків ЗАЕС у другій половині дня 3 вересня був відключений через обмеження в мережі.

"Той самий блок 5 було відключено також 1 вересня — у день прибуття генерального директора Гроссі на об'єкт — через внутрішній збій в електропостачанні, але наступного дня його знову підключили", — зауважили в МАГАТЕ.

В агентстві додали, що один реактор все ще працює і виробляє електроенергію як для охолодження, так і інших важливих функцій безпеки на майданчику, а також для домашніх господарств, заводів та інших об'єктів через мережу.

Раніше повідомлялось, що голова Європейської ради Шарль Мішель та генеральний директор Міжнародного агентства з ядерної енергії Рафаель Гроссі обговорили ситуацію на Запорізькій атомній електростанції. Зокрема, Мішель високо оцінив сміливість учасників місії МАГАТЕ, яка відвідала Запорізьку атомну електростанцію.

Що відомо

  • 25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції.
  • 31 серпня до Запоріжжя прибула місія МАГАТЕ. До складу місії увійшли експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній не було.
  • 1 вересня представники МАГАТЕ прибули до Енергодара на Запорізьку АЕС.

Читайте також

"Я бачив на власні очі рештки снарядів": голова МАГАТЕ розповів про ситуацію на Запорізькій АЕС

На початок