Марина Бех-Романчук відібралася і змагатиметься у двох грандфіналах Діамантової ліги з різницею в кілька годин

Ексклюзивно
AP

Розклад змагань та головні суперниці українки у вирішальному старті сезону.

Марина Бех-Романчук змагатиметься за два комплекти нагород на фінальному етапі Діамантової ліги у швейцарському Цюриху. Українка кваліфікувалася до фіналу поточного сезону в стрибках у довжину та потрійному стрибку.

Сумарно цього сезону Бех-Романчук п'ять разів піднімалася на подіум етапів Діамантової ліги: тричі - в стрибках у довжину, двічі - у потрійному стрибку. Єдине "золото" українка здобула на етапі в Римі, де змагалася в стрибках у довжину.

Як стало відомо Суспільне Спорт, у Цюриху Бех-Романчук планує змагатися в обох фіналах - в стрибках у довжину та потрійному стрибку. Різниця між фіналами у часі складає менше трьох годин: вирішальні змагання з потрійного стартують о 18:35 за київським часом, зі стрибків у довжину - о 21:00.

Цього року Бех-Романчук також уперше в кар'єрі стала чемпіонкою Європи в потрійному стрибку. На серпневій континентальній першості в Мюнхені стрибунка з європейським рекордом сезону стрибнула на 15.02 метра, що також є новим особистим рекордом для Марини.

За підсумками чотирьох етапів в стрибках у довжину Бех-Романчук стала першою у кваліфікаційному заліку фіналу Діамантової ліги. Найближчих переслідувачок - переможницю етапу в Бірмінгемі, німкеню Малайку Мігамбо та шведку Гадді Санью - українка випередила на три очки.

У потрійному стрибку Марина поступилася першим місцем рейтингу ямайці Шаніці Рікеттс, переможниці стартового етапу в Бірмінгемі. Головна фаворитка турніру, олімпійська чемпіонка Юлімар Рохас, стала четвертою, пропустивши два перших етапи сезону (та перемігши у двох наступних - у Монако та Лозанні).

Що чекає на Бех-Романчук у фіналах

Окрім Юлімар Рохас та Шаніки Рікеттс, золотої та срібної призерок минулої світової першості з потрійного стрибка в Юджині, у першому фіналі Бех-Романчук змагатиметься зі срібною олімпійською призеркою Токіо Патрісією Мамоною, бронзовою медалісткою ЧС-2022 Торі Франклін та домініканською стрибункою Теєю Лафон.

На рівні Діамантової ліги Бех-Романчук вперше братиме участь у фіналі змагань з потрійного стрибка. На міжнародному рівні українка почала змагатися у цій дисципліні лише в сезоні 2022 року.

У стрибках у довжину Марина звично конкуруватиме з Малайкою Мігамбо, олімпійською чемпіонкою Токіо та дворазовою чемпіонкою світу з Німеччини. Серед інших учасниць - новоспечена чемпіонка Європи Івана Вулета, бронзова призерка світової першості-2021 у приміщенні Гадді Санья, триразова медалістка великих міжнародних форумів у приміщенні Лорейн Юген та американка Кванеша Бьоркс.

Бех-Романчук
Малайка Мігамбо та Марина Бех-Романчук на чемпіонаті світу-2019 у Досі. AP

Бех-Романчук вдруге братиме участь у фіналі Діамантової ліги в стрибках у довжину. У сезоні 2021 року на заключному старті сезону вона посіла третє місце, поступившись першими двома сходинками Вулеті та Саньї.

Розклад фіналів за участю Марини Бех-Романчук

• Четвер, 8 вересня. 18:35. Потрійний стрибок
  • Четвер, 8 вересня. 21:00. Стрибки у довжину

Хто така Марина Бех-Романчук

• 27-річна українська легкоатлетка, що спеціалізується на стрибках у довжину та потрійному стрибку. Представляє Хмельницьку область.
  • Чемпіонка Європи 2022 року в потрійному стрибку. Чемпіонка континентальної першості в приміщенні 2021 року в стрибках у довжину.
  • Срібна медалістка світової першості 2019 року зі стрибків у довжину та чемпіоната світу в приміщенні 2022 року з потрійного стрибка.