Велика Британія надасть Україні підводні дрони для розмінування

Велика Британія надасть Україні підводні дрони для розмінування

Велика Британія надасть Україні підводні дрони для розмінування
ВМС ЗСУ

Велика Британія передасть Україні шість підводних дронів для розмінування, а також забезпечить відповідне навчання, щоб допомогти очистити берегову лінію. Про це 1 вересня повідомили в пресслужбі Військово-Морських сил ЗСУ.

Три мінно-пошукових апарати будуть надані зі складів ЗС Сполученого Королівства, а ще три будуть придбані у промисловості.

“Невелика кількість кораблів, що перевозили зерно, покинула Україну після того, як у липні ООН уклала угоду щодо дозволу на експорт продовольства, але спробам вивезти продовольство з країни продовжують заважати морські міни, залишені російськими військами вздовж узбережжя України”, – йдеться у повідомленні.

Підводний безпілотний дрон – легкий апарат, призначений для використання на мілководних узбережжях, ефективно працює на глибині до 100 м для виявлення, локалізації та ідентифікації мін за допомогою набору датчиків.

Велика Британія надасть Україні підводні дрони для розмінування
ВМС ЗСУ

Перед тим як Сполучене Королівство передасть в Україну підводні мінно-пошукові апарати, українські військовослужбовці пройдуть тритижневі курси з їх використання у Британії. Військові наразі почали перший курс навчання.

Разом з тим королівський флот вчить українських моряків керувати кораблями тральщиками-шукачами мін класу "Сендаун", зазначили у пресслужбі ВМС.

"Завдяки професійним умінням, яким тут навчають, наші українські союзники зможуть очистити власні води від мін. Ця зброя вражає судноплавство без розбору, але особливо впливає на цивільний рух і торгівлю, а також має руйнівний вплив на свободу судноплавства в Чорному морі. Це навчання є ще однією потужною демонстрацією постійної відданості Сполученого Королівства Україні в її боротьбі за захист своєї країни та відсічі російській агресії", – сказав Перший морський лорд і начальник штабу Королівських ВМС Адмірал сер Бен Кі.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок