"Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію МАГАТЕ" — Зеленський

"Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію МАГАТЕ" — Зеленський

"Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію МАГАТЕ" — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Росія намагалась обманути Місію Міжнародного агентства з ядерної енергії, яка 1 вересня відвідала Запорізьку атомну станцію в тимчасово окупованому росіянами Енергодарі.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні, 1 вересня.

"У нас є чіткі дані про те, що Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію. Зокрема за допомогою залякування мешканців Енергодара", — сказав Зеленський.

Він додав, що сам факт приїзду місії є позитивним для України, адже "Україна зробила все для того, щоб ця місія відбулася".

Однак, на думку президента погано, що росіяни намагаються перетворити цю місію МАГАТЕ на "безплідну екскурсію по станції".

Зеленський висловив надію на те, що місія зробить об’єктивні висновки з обставин на станції, після чого відбудеться демілітаризація території станції.

Президент також зазначив, що хотів би почути заклики до цього від учасників місії.

"Погано, що ми поки не почули відповідних закликів від МАГАТЕ. Хоча й говорили про це з паном Гроссі на нашій зустрічі в Києві. Це був ключовий безпековий пункт наших домовленостей: демілітаризація і повний контроль з боку наших атомників".

Володимир Зеленський згадав про початок навчального року в Україні, який стартував з 1 вересня. Він зазначив, що навчання українських дітей триває системно та професійно.

Масштаб 1 вересня-2022 — понад 300 тисяч першокласників й майже чотири мільйони учнів загалом. Президент розповів про те, що держава відновлює зруйновані школи.

"Сьогодні я був в Ірпені Київської області. Бачив початок роботи такої школи — відновленої. 1300 учнів і учениць здобуватимуть там освіту. Діти пішли в перший клас, як це й заведено. Я був щасливий побачити, як вони починають вчитись і в яких умовах це відбувається", — поділився Зеленський.

Крім того, президент розповів про свою зустріч з міністром закордонних справ Данії, який прибув в Україну.

"Обговорили подальші кроки на захист України та всієї об’єднаної Європи, санкційну політику та відновлення нашої держави після бойових дій", — сказав Зеленський.

Він додав, що провів першу розмову з новим премʼєр-міністром Ізраїлю Яїром Лапідом.

"Я підкреслив необхідність приєднання Ізраїлю до санкцій проти Росії, до санкцій за все принесене цією війною зло. Зло, яке не мало б повернутися ніколи знову".

Президент також згадав про своє звернення до польського народу – 1 вересня є річницею початку Другої світової війни.

"Сказав у цьому зверненні важливу річ: як і той агресор був переможений і засуджений, неминуче буде переможений і засуджений і цей агресор. Коли вільний світ обʼєднаний і жертва агресії не залишається наодинці, коли ніхто не укладає ганебних пактів зі злом, війна завершується перемогою сил добра", — розповів Зеленський.

Окремо гарант розповів про нагородження українських воїнів.

155 учасників бойових дій відзначені державними нагородами, із них 22 – посмертно. Загалом з 24 лютого державні нагороди отримали вже 28 042 українських воїни.

"Особливо сьогодні хочу подякувати нашим захисникам на Харківському напрямку – 92-й бригаді, усім воїнам і комбригу Федосенку. Дякую за вашу хоробрість, хлопці!", — сказав президент.

Президент також подякував Повітряним силам України.

"Учора дуже добре відпрацювали зенітники на Донеччині — збили черговий вертоліт окупантів, уже 205-й за час повномасштабної війни, та два безпілотники. Загалом уже понад 800 російських безпілотників знищено. Сьогодні ж наші Повітряні сили непогано відпрацювали по ворожих ракетах — дякую за результат!", підсумував Володимир Зеленський.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 190. Текстовий онлайн

На початок