Німеччина не збирається платити Польщі репарації за німецьку окупацію — Берлін

Німеччина не збирається платити Польщі репарації за німецьку окупацію — Берлін

Німеччина не збирається платити Польщі репарації за німецьку окупацію — Берлін
16 серпня 2022 року, Берлін (Фото Карстена Коалла / Getty Images)

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що питання про репарації Повне або часткове відшкодування державою, що розпочала агресивну війну, збитків, заподіяних державі, що зазнала нападу.Польщі за втрати у Другій світовій війні вирішено.

Про це заявили у коментарі Reuters в МЗС Німеччини.

"Позиція уряду Німеччини незмінна, питання про репарації вирішене", — йдеться в повідомленні представника міністерства.

"Польща відмовилася від подальших репарацій давно, 1953 року, і кілька разів підтверджувала цю відмову. Це фундаментальна основа сьогоднішнього європейського порядку. Німеччина несе свою політичну та моральну відповідальність за Другу світову війну", — уточнив представник відомства.

1 вересня у Варшаві відбулась презентація рапорту про втрати, яких зазнала Польща внаслідок агресії та німецької окупації під час Другої світової війни. Голова партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що Польща офіційно звернеться до Німеччини з вимогою про виплату воєнних репарацій за завдану шкоду під час Другої світової війни. Польща оцінює свої втрати у Другій світовій війні, заподіяні Німеччиною, у 6,2 трлн злотих ($1,32 трлн).

Вперше про намір звернутися до Німеччини про виплату воєнних репарацій у Польщі заявили в 2017 році. Тоді в Cеймі Польщі було створено групу з оцінки втрат, завданих країні німецьким агресором в роки Другої світової війни.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 190. Текстовий онлайн

На початок