МЗС Молдови викликало російського дипломата через заяву Лаврова

МЗС Молдови викликало російського дипломата через заяву Лаврова

МЗС Молдови викликало російського дипломата через заяву Лаврова
Прапор Молдови над будівлею молдавського парламенту в Кишиневі. Фото: Loop Images/Universal Images Group через Getty Images.

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови викликало тимчасово повіреного у справах Росії через заяву Лаврова про нібито утиски російськомовних з боку молдовської влади.

Про це повідомляє NewsMaker.

"Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Ніку Попеску розпорядився про виклик сьогодні у МЗСЄІ тимчасово повіреного у справах Росії до Молдови для отримання роз'яснень щодо заяв глави російської дипломатії, а також для висловлювання позиції нашої влади", — розповіли в міністерстві.

В держустанові наголосили, що у Молдові не зареєстровано випадків порушення прав нацменшин, які говорять російською чи іншими мовами.

"Права населення, що розмовляє російською, українською, гагаузькою, болгарською та мовами інших національних меншин, дотримуються відповідно до демократичних принципів. Щодо російськомовних громадян, згаданих у заяві, до компетентних органів нашої країни не надходило повідомлень про порушення їхніх прав", — підкреслили в міністерстві.

Там також додали, що Молдова, віддана дипломатичним крокам, заснованим на діалозі, як з метою реінтеграції країни, так і в діалозі з РФ щодо виведення російських військ, які незаконно перебувають на території Молдови.

"Будь-які інші спекуляції з цього приводу вважаємо необґрунтованими", — наголосили в МЗСЄІ.

Що відомо

  • Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Кремль сприйматиме будь-які дії проти російських військ, присутніх у придністровському регіоні, як напад на Росію, звинувативши при цьому владу Молдови в "русофобії".
  • У відповідь зовнішньополітичне відомство Молдови наголосило, що у Молдові не зареєстровано випадків порушення прав нацменшин, які говорять російською чи іншими мовами.
  • У МЗС України підкреслили, що Москва не вперше виправдовує свої агресивні дії "захистом російськомовних".

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 190. Текстовий онлайн

На початок