Хмельницькі комунальники отримали допомогу з Норвегії

Хмельницькі комунальники отримали допомогу з Норвегії

Хмельницькі комунальники отримали допомогу з Норвегії
Фото: Суспільне Хмельницький

16 тонн благодійного вантажу передали волонтери християнської місії «Допомога» Об’єднаної Церкви Християн Віри Євангельської комунальним підприємствам Хмельницької тергромади. Допомога надійшла з Норвегії.

Про це Суспільному розповів голова християнської місії «Допомога» Павло Сівець.

Частина благодійного вантажу, який надійшов із Норвегії – функціональні ліжка. Як розповів Павло, воно розроблене для людей, які не можуть самостійно пересуватися.

«Або вона рівно собі лежить, в цьому положенні вона може сидіти, до прикладу, читати. Це – напівкрісло. Потім вона може сісти. Може підняти ноги, або по черзі одну чи другу. За добу кілька разів змінивши положення вже легше», - розповів Павло.

Частина благодійного вантажу, який надійшов із Норвегії – функціональні ліжка.
Частина благодійного вантажу, який надійшов із Норвегії – функціональні ліжка. Фото: Суспільне Хмельницький

Допомога, за словами Павла Сівця, призначена для комунальних підприємств Хмельницької тергромади. Зокрема, п’ять функціональних ліжок отримав Хмельницький міський територіальний центр соціального обслуговування.

«Вони будуть всі передані до пункту прокату засобів реабілітації, який знаходиться за адресою: вул. Зарічанська 14/4, і на безкоштовній основі будуть видаватися в прокат мешканцям Хмельницької тергромади», - сказав директор терцентру соцобслуговування Дмитро Старцун.

Благодійники отримали допоміжні засоби для людей з інвалідністю
Благодійники отримали допоміжні засоби для людей з інвалідністю. Фото: Суспільне Хмельницький

За його словами, у пункті прокату засобів реабілітації функціональних ліжок ще не було. Та з питаннями про наявність таких, каже, мешканці зверталися неодноразово. Отримати спецліжко зможуть люди, які опинилися в скрутних життєвих обставинах і потребують допомоги.

«При собі треба мати паспорт громадянина України того, на кого буде оформлене ліжко. Також потрібна довідка від сімейного лікаря про потребу людини отримати функціональне ліжко. Написати заяву, скласти угоду, і отримати в користування ліжко», - пояснює Дмитро.

Разом з функціональними ліжками з Норвегії благодійники отримали допоміжні засоби для людей з інвалідністю, а також спецодяг для комунальників і їжу.

«Вісім тонн робочого одягу, специфічний міський робочий одяг. У такому одязі ходять майже всі комунальники міста Осло. Норвегія, там ми її й взяли. Власник потужної сироварні, який працює на Канаду, США для України, для поранених бійців передав 200 кілограмівтвердого сиру», - сказав Павло Сівець.

Власник сироварні, який працює на Канаду, США для поранених українських бійців передав 200 кілограмівтвердого сиру.
Власник сироварні, який працює на Канаду, США для поранених українських бійців передав 200 кілограмівтвердого сиру. Фото: Суспільне Хмельницький

Завдяки допомозі благодійників комунальні підприємства зможуть заощадити гроші. Зокрема, на придбанні спецодягу, каже заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок. Одяг, розповів, розподілятимуть згідно зі специфікою роботи.

«Наприклад, якщо є діелектричні рукавиці, то вони більше потрібні працівникам теплокомуненерго, водоканалу, які мають потужні лінії на балансі, і міськсвітлу. Якщо ми говоримо про гумове взуття, його є чимало, звичайно, воно потрібно для працівників водоканалу, жеків, які більше працюють з водопровідними стоками. Якщо говорити про шиповані зимові черевики, то це буде для дорожників, які взимку працюють зі снігом», - говорить Новачок.

Отримали спецодяг для комунальників.
Отримали спецодяг для комунальників. Фото: Суспільне Хмельницький

Благодійний вантаж із Норвегії, розповів голова християнської місії «Допомога» Павло Сівець, вони отримують не вперше. Розраховують на співпрацю і в майбутньому.

Читайте також

  • У Хмельницькому роздали шкільні портфелі потребуючим.
  • На Хмельниччині атомники здали кров для лікування захисників України.
На початок