Україна перемогла Пуерто-Рико і вийшла у плей-оф ЧС-2022 з волейболу: турнірна таблиця

Оновлено
FIVB

Українці фінішували другими у групі і вже знають ім'я наступного суперника.

Збірна України з волейболу зіграла вирішальний матч у груповому етапі чемпіонату світу-2022. У третьому турі українські волейболісти перемогли команду Пуерто-Рико.

Україна підходила до заключного матчу у групі проти Пуерто-Рико на другій позиції. І мала шанси зберегти цю позицію та вийти у плей-оф - для цього достатньо було здобути другу перемогу.

Шанси України на другу позицію збільшилися після поразки Тунісу проти Сербії - балканці виграли групу з максимумом перемог. Цей результат означав, що навіть у випадку поразки "синьо-жовтих" з рахунком 1:3 саме Україна посіла б друге місце.

Старт матчу проти Пуерто-Рико розпочався для України з поразки у першому сеті. Українцям вдавалося відіграватися упродовж усієї партії та довести рахунок до 24:24. Однак наступні два розіграші закінчилися на користь Пуерто-Рико.

Проте у другому та третьому сетах Україна здобула перемоги та вийшла уперед. Причому якщо у другій партії перевага синьо-жовтих склала +6, то у третьому українські волейболісти перемогли з різницею у 9 очок. Ключовою стала гра Олега Плотницького, який упродовж цих двох партій набрав дев'ять очок, три з яких - за рахунок ейсів.

Україні було важливо перемогти у четвертому сеті, щоб обійтися без тай-брейку. І з цим завданням українці впоралися - 3:1 і фініш на другому місці в групі.

Найрезультативнішим гравцем матчу став капітан збірної України Олег Плотницький, який набрав 19 очок (шість - завдяки сейвам).

• Волейбол. Чемпіонат світу-2022. Група А, третій тур

Україна - Пуерто-Рико 3:1 (24:26, 25:19, 25:26, 25:19)

Огляд матчу Україна - Пуерто-Рико

Турнірна таблиця групи А

1. Сербія - 3 перемоги (3 матчі), 9 очок (9:0 різниця сетів)
  2. Україна - 2 (3), 6 (6:4)
  3. Туніс - 1 (3), 3 (3:6)
  4. Пуерто-Рико - 0 (3), 0 (1:9)

Що означає результат України у групі?

До плей-оф чемпіонату світу з волейболу пройдуть топ-2 з кожної групи, а також чотири найкращі команди, які фінішують на третьому місці. Тоді як пари плей-оф ЧС-2022 формуються завдяки загальній таблиці, основою якої є результати в усіх групах.

Україна завдяки другому місцю в групі А у загальній таблиці мала розміститися на 7-12 місцяхПерше та друге місця гарантували собі у плей-оф господарі турніру - Польща та Словенія.. Остаточне місце українців залежало від очних результатів з командами, які набрали однакову кількість перемог/залікових балів/співвідношення сетів/співвідношення очок.

За кількістю перемог, набраних балів та співвідношення сетів Україна мала однаковий результат зі збірною Японії. Однак випередила японців завдяки тому, що мала краще співвідношення очок, посівши десяте місце у таблиці.

Загальна таблиця ЧС з волейболу

1. Польща - 3 перемоги (9 очок), 9:1 (різниця сетів), 248:188 (різниця очок)
  16. Туніс - 1 (3), 3:6, 189:210

Таким чином, збірна України потрапила у плей-оф на команду Нідерландів. Матч українці проведуть у понеділок, 5 вересня, у Любляні.