На тимчасово окупованих територіях розташовані близько 1300 шкіл. Там також є вчителі і діти. Для всіх цих дітей буде можливість навчатися онлайн за українською програмою. Про це голова Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак розповів на брифінгу в Media Center Ukraine — Ukrinform.
Вчителі, які спробують розпочати навчання за освітніми програмами Росії, за українським законодавством вважатимуться пособниками колаборантів. Вони підпадають під дію Кримінального кодексу з усіма негативними наслідками, пояснив Бабак.
Дітей, за його словами, це не стосується.
“Батьки налякані, і під якимось примусом ці діти підуть до школи”, — сказав депутат.
За його словами, всі школи на ТОТ будуть працювати онлайн.
Сергій Бабак додав, що більшість вчителів відмовляються співпрацювати з окупантами.
“І іноді тихо і таємно продовжують навчати наших дітей онлайн”, — сказав Бабак.
Для дітей, які зараз перебувають за кордоном, передбачили навчання онлайн в укр школах.
“Ми не втрачаємо зв'язок з такими дітьми. З ними працює адміністрація тієї школи, в якій ця дитина навчалась раніше. Я дякую нашим країнам-партнерам за те, що вони допомогли і дозволили нашим учням інтегруватися в їхню систему освіти”, — сказав Бабак.
Він додав, що у деяких країнах є вимога ходити до шкіл тих країн, де зараз перебувають діти, але при цьому, немає заборони на навчання онлайн. Програми українських і закордонних шкіл, за його словами, схожі, а мову, літературу, історію, можна підтягнути онлайн.
Читайте також: "Зараз школярі можуть бути більш дратівливими". МОЗ дало поради батькам і вчителям напередодні 1 вересня
Всі діти, які поїхали за межі України, залишаються учнями тих шкіл, в яких навчалися раніше до початку повномасштабного вторгнення. Також у них є можливість доєднатися до будь-якої дистанційної школи, що працює в Україні.
За словами Бабака, зараз влада думає над тим, щоб створити велику онлайн школу для всіх школярів — і ВПО, і тих, хто виїхав з України.
“Така школа об’єднає і тимчасово переміщених дітей, і тих, хто за кордоном, або просто з різних причин не може відвідувати свою школу”, — сказав нардеп.
Раніше мер Мелітополя Іван Федоров на брифінгу в медіацентрі повідомив, що окупаційна влада лякає батьків, чиї діти не підуть до школи окупантів, штрафом у розмірі 40 тисяч рублів. Спочатку окупанти обіцяють робити попередження, потім застосувати штраф. Після цього обіцяють позбавляти батьків батьківських прав і забрати дитину до інтернату.
Суспільне звернулося за коментарем до Міносвіти щодо того, як бути в такій ситуації, якщо батьки вибрали дистанційне навчання для дитини, перебуваючи на ТОТ.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 189. Текстовий онлайн
95 відсотків шкіл Києва працюватимуть у змішаному форматі навчання — Кличко
Усі школи Миколаєва розпочнуть навчальний рік онлайн — управління освіти
Все залежатиме від безпекової ситуації. Як навчатимуться школярі на Кіровоградщині
У новому навчальному році від третини до половини учнів 22-х житомирських шкіл вчитимуться очно
Як стимулювати дітей до навчання в умовах війни: поради полтавцям від психологині та вчительки