Знайти прихисток від домашнього насильства або насильства за ознакою статі стало можливим у Житомирі. За фінансової підтримки Уряду Швеції та представництва фонду ООН з народонаселення у місті відкрили кризову кімнату. Про це Суспільному розповіла директорка міського центру соціальних служб Ольга Юрченко.
За її словами, перебування у центрі, консультації психологів, юридична допомога – безкоштовні.
"Місто виконало всі умови, які поставив фонд і Уряд Швеції, – каже Ольга Юрченко. – Це обов'язкове функціонування денного центру, обов'язкове функціонування мобільної бригади. У нас всі ці вимоги виконані. І тому сьогодні на законних підставах ми відкриваємо такий важливий об'єкт".


Приміщення кризового центру після ремонту. Там є два холи та рецепція, місця для сну, дозвілля, а також побутові кімнати, де є пральна машина і праска. Створені умови дозволяють перебувати у кризовій кімнаті навіть з немовлям.
"Є приміщення для стаціонарного перебування людей, тобто можна перебувати цілодобово, – розповідає Ольга Юрченко. – Загальний термін перебування жінки або жінки з дитиною: від 10 до 20 днів. Саме цей період необхідний для роботи усіх суб'єктів соціальної роботи, які працюють у сфері протидії домашньому насильству. Наші кімнати передбачають 10 ліжкомісць, тобто одночасно там можуть перебувати 10 людей. Якщо аналізувати статистику, то це є великою підтримкою для Центру соціальних служб, який працює з людьми, котрі постраждали від домашнього насильства".




Подивитися, як облаштували кризову кімнату у Житомирі, приїхав зі Швеції голова відділу співпраці у галузі реформ Адам Амберг.
"Я хотів би подякувати за те, що вже зробили, – каже Адам Амберг. – Я радий був побачити, як впроваджується проєкт. І це не лише стіни та меблі, а й вся робота, яка проводиться. Насправді, це все облаштування не матиме такого значення, якщо там не буде вашої залученості. Адже саме це – найважливіше".


Внутрішнє та зовнішнє відеоспостереження, яким обладнано кризову кімнату, гарантує безпечне та анонімне перебування постраждалих від насильства.
"Ми не можемо афішувати інформацію, де розташована кризова кімната, – каже Ольга Юрченко. – Це передбачено меморандумом про співпрацю з іноземними партнерами. Але, якщо є проблемні питання, то Центр соціальних служб завжди до послуг наших громадян. Наші телефони є на сайті міської ради".

Читайте також
- У Житомирі представили всеукраїнський проєкт "Починай діяти" для тих, хто постраждав від насильства.
- У Житомирі врятували чоловіка, який хотів стрибнути з пішохідного мосту.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber