До початку освітнього процесу в очній формі навчання, за показниками безпеки, готові понад 51% навчальних закладів України з 48% учасниками освітнього процесу.
Про це повідомили під час брифінгу в Міністерстві внутрішніх справ України.
У міністерстві розповіли: найгірше забезпечено укриттями заклади освіти у Миколаївській області — 17%. У Дніпропетровській області — 31%, Волинській — 37%, Сумській — 38%. Найкращі показники демонструє Чернівецька область, там укриттям забезпечені 82% закладів. У Закарпатській області теж 82%, у Львівській — 81%. У Києві — 71% закладів освіти забезпечений укриттями.
У всіх областях створені та діють комісії з обстеження будівель та споруд, які визначають можливості їхнього використання, як укриття. До складу комісій входять працівники ДСНС, співробітники ВЦА та інших місцевих органів. Наразі проведено огляд 93% закладів освіти по всій Україні, — повідомили в МВС.
Напередодні початку нового навчального року, департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ України зібрав ключові рекомендації для школярів від рятувальників і поліцейських, медичних працівників і педагогів, психологів та юристів, які оформили у Абетку з безпеки школяра середньої школи. Вона має на меті "детально розповісти про правила поведінки та безпеки для школяра, в різноманитних життєвих ситуаціях".
Абетка є у відкритому доступі на сайті МВС.
Читайте також
Сигнал повітряної тривоги у школі. Як підготувати дитину — розповіли в ЮНІСЕФ
Бомбосховищ немає. Якими мають бути шкільні укриття і наскільки вони безпечні
Повітряна тривога під час уроку в школі — як діяти пояснює Міносвіти