Після деокупації у травні село Іскрисківщина на Сумщині постійно підпадає під обстріли російської артилерії. Вибухи фіксують щотижня. Найпотужніші сталися 27-го серпня. Вони підштовхнули деякі родини до переїзду.

У селі Іскрисківщина зареєстровані близько 400 людей. Наразі тут проживають близько половини. До кордону з Російською Федерацією тут приблизно півтора кілометра.

Раїса Бабак поспіхом збирає речі й думає, куди прилаштувати домашнє господарство.
"Уже другу добу не можу прийти до тями після такого обстрілу, ще й чоловік — з інвалідністю. Що лишається робити? Де гарантія, що завтра не прилетить в будинок. Прожили тут 42 роки, а тепер я збираюсь і не знаю, за що хапатися", — каже вона.
Її чоловік – пан Микола, має інвалідність. Раніше, розповідає, 5 років викладав у місцевому училищі.

"Для мене це просто шок був. Куми, свати, брати – тут, знаєте, як все перепліталося. У нашому училищі до цього всього 85 людей навчалося з Росії. Взимку на Тьоткіно ціла делегація йде: звідти — ранком і туди — ввечері", — каже Микола Бабак.
Наразі училище досі тліє після пожежі, яка зайнялася внаслідок останніх обстрілів. Знищена школа. У ремонтній майстерні, розповідає староста, заготовляли дошки для ремонтних робіт в селі. Тут згоріло 8 станків.
"З установки "Нона" було близько 42 прильотів мін. Було зруйновано вщент школу, майстерню, гуртожиток училища. Поранених серед мешканців немає. Шибки вилітають щотижня від вибухів, від осколків, мінометних обстрілів. Щотижня міняємо плівку. Міняти на скло не бачимо сенсу, поки тепло. Знову страждають люди", — розповідає староста Іскрисківщинського старостинського округу Олексій Міллер.

Обстріляли росіяни і місцевий продуктовий магазин.

Зараз продавчині збирають товари, що збереглися, щоб перенести їх до іншої крамниці.
"Це стіна тут стоїть, комора тут була – стіна вся впала туди, повиривало все. Холодильні камери побилися, товар весь зіпсувався. Як тільки почуємо, що бахнуло десь, — ідемо в підвали і сидимо, поки не припинить бахкати", — каже продавчиня Галина Борзих.

"Ми працюємо по дві години, дві з половиною. Обставини такі. Це вже було 17:40 десь. Вже була вдома. Безробітна буду, мабуть", — говорить продавчиня Ліда Кириченко.
Наразі більша частина села Іскрисківщина залишається без електропостачання. Над його відновленням працюють фахівці. Дехто ж із селян виїжджати не збирається, пересиджуючи обстріли в укриттях.

Пан Микола – один із тих, чий город – у безпосередній близькості від кордону.
"Косив на городі. Прилетіло – побігли в погріб. 42 приходи. Вийшли – горить усе. Куди їхати? З пенсією 2000", — каже Микола Павловський.
Пес чоловіка, на ім'я Челентано, почувши звуки вильотів снарядів, першим веде родину в погріб.
Що відомо
- 27 серпня внаслідок обстрілів зі сторони Росії на території Iскрискiвщини (Білопільська громада) зруйновані школа, майстерні, гуртожиток, пошта і магазин.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram