Швеція виділить Україні мільярд крон допомоги, половина з неї — військова — Андерссон

Швеція виділить Україні мільярд крон допомоги, половина з неї — військова — Андерссон

Швеція виділить Україні мільярд крон допомоги, половина з неї — військова — Андерссон
Прем'єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон, 29 серпня 2022 року, Стокгольм. Фото: скрін пресконференції на Фейсбуці МЗС України.

Швеція надасть ще 500 мільйонів крон (46,75 мільйонів доларів) військової допомоги Україні, щоб допомогти їй захиститися від вторгнення Росії. Ще стільки ж виділять на економічну допомогу. Про це на пресконференції у Стокгольмі повідомила прем'єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон.

Після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою Андерссон сказала журналістам, що її уряд надасть Україні додатковий пакет допомоги у розмірі 1 мільярда крон, як військової, так і цивільної.

"Мій уряд продовжить ідти уперед з новими пакетами допомоги для України на 1 мільярд шведських крон, що становить приблизно 100 мільйонів доларів США”, — сказала Андерссон.

Перша частина — це пакет військової допомоги на 500 мільйонів крон. Ця допомога базується на запитах української сторони та скорегована допомогою від інших держав.

“Остаточне рішення буде прийнято найближчим часом”, — уточнила Андерссон.

Друга частина стосуватиметься економічної допомоги, вимушених переселенців та відбудови. На неї піде ще 500 мільйонів крон.

Кулеба закликав Швецію надати країні таку зброю, як гаубиці та снаряди.

"Поки триває війна, ми будемо просити більше зброї", — сказав Кулеба на пресконференції.

Прем'єр-міністерка Швеції не надала подробиць військового пакету. За її словами, він буде подібний до попередньої допомоги, яка включала протитанкову зброю, засоби індивідуального захисту та обладнання для розмінування.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 187. Текстовий онлайн

Швеція долучиться до навчання українських військових

Вибір редакції

На початок