Швеція долучиться до навчання українських військових

Швеція долучиться до навчання українських військових

Швеція долучиться до навчання українських військових
Міністр оборони Швеції Петер Хульквіст, фото: AP

Швеція направить своїх інструкторів до Великої Британії, де українські громадяни проходитимуть базову військову підготовку.

Про це йдеться в офіційному повідомленні швецького уряду.

Зазначається, що метою ініціативи є збереження і зміцнення Україною своєї обороноздатності.

"Війна Росії проти України триває вже понад п'ять місяців, і надзвичайно важливо, щоб решта світу продовжувала підтримувати Україну в її боротьбі за суверенітет і самовизначення", — заявив міністр оборони Швеції Петер Хульквіст.

Водночас уточнюється, що максимум 60 шведських інструкторів перебуватимуть у Великій Британії одночасно, тож це не матиме значного впливу на іншу діяльність швецької армії.

Військові Швеції здійснюватимуть військову підготовку українців в період з 12 серпня по 31 грудня.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон ще 17 червня запропонував розпочати велику навчальну програму для українських Збройних сил.
  • У квітні військові британської Спеціальної повітряної служби (SAS) — головного підрозділу Сил спецоперацій армії Великої Британії кілька тижнів допомагали українським військовослужбовцям із підготовкою на Київщині. Британські спецпризначенці навчали українців використовувати протитанкові комплекси NLAW — їх Лондон надав Києву до початку вторгнення Росії.
  • Нині очікується, що особовий склад полку Королівських повітряних сил ЗС Сполученого Королівства проведе тренування 10 тисяч українських військових у Великій Британії.
  • Канада також відправить до Великої Британії близько 255 інструкторів для навчання українських військових у рамках поновленої операції UNIFIERОперація UNIFIER розпочалася 14 квітня 2015 року. В рамках місії іноземні інструктори проводять навчання бійців Збройних сил України та Національної гвардії. Канадський внесок полягає у наданні близько двох сотень військовослужбовців 1-го батальйону Королівського канадського полку, що проходять ротацію кожні 6 місяців. Місія повинна була завершитись у березні 2022 року, однак її вирішили продовжити ще на 3 роки..

Читайте також

Швеція переказала для української армії майже 1,7 мільярда гривень — НБУ

Прем'єрка Швеції подарувала Зеленському лист короля від 1711 року

Пристайко про Британію після Джонсона, зброю для України та навчання ЗСУ. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок