Онлайн-платформа для продажу сільгосптоварів стартувала в Україні

Онлайн-платформа для продажу сільгосптоварів стартувала в Україні

Онлайн-платформа для продажу сільгосптоварів стартувала в Україні

Всеукраїнський проєкт "Відкритий ринок" - це спеціальний сайт, на якому фермери з усієї України можуть безкоштовно розмістити інформацію про власну продукцію, а споживачі - її знайти. На сайті є прив'язка до регіону (кількість доступних регіонів змінюється залежно від того, скільки виробників долучається до платформи).

Онлайн-платфома для продажу сільгосптоварів стартувала в Україні

Проєкт реалізовує громадська організація "Освітньо-аналітичний центр розвитку громад" у партнерстві з Асоціацією міст України.

"Ми розуміємо, що багато мешканців села опинились у складній ситуації, не маючи можливості реалізувати власновирощену продукцію на ринках та ярмарках України. Водночас, мешканці міст і селищ вимушені купувати фрукти, овочі, м’ясо, молоко та іншу продукцію виключно в магазинах та супермаркетах. Даним проектом ми прагнемо створити майданчик, на якому виробники сільськогосподарської продукції та її потенційні споживачі зможуть зустрітись без посередників та допомогти один одному", - йдеться у повідомленні на сайті проекту.

Проєкт не є комерційним, участь у ньому для виробників продукції безкоштовна.

Онлайн-платфома для продажу сільгосптоварів стартувала в Україні

Виробники із Сумщини поки до ініціативи не долучились. Про сайт на підтримку товаровиробників розповів консультант офісу реформ регіонального відділення асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес:

"Малим сільгоспвиробникам досить складно знайти ринок збуту, він значно зменшився. Тому Асоціація міст України і громадська організація "Освітньо-аналітичний центр розвитку громад" з Тернополя вирішили запустити такий соціальний проєкт. Для всіх учасників – і для покупців, і для продавців – він є повністю безкоштовним. Тобто, якщо ти хочеш виставити там свою якусь продукцію, або щось купити, – ніяка комісія там не збирається. Ти виставляєш оголошення – і повністю розраховуєшся уже з покупцем або з продавцем".

Керівник Сумського обласного департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак сказав, що до них зверталися сільгоспвиробники, які орієнтовані на роздрібну торгівлю на місцевих ринках, і які втратили канали збуту через карантин.

"Були відповідні звернення щодо пошуку нових каналів збуту. Їм запропонована була роздрібна мережа – це місцеві магазини, які мають розгалужену мережу продажу сільгосппродукції для того, щоб вони домовлялися. Сільськогосподарські підприємства всіх форм власності ведуть свою господарську діяльність без обмежень. Постачання ресурсів здійснюється – насіння, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, пально-мастильних матеріалів – без обмежень. Можливо, недоотримання вигоди від припинення діяльності ринків, діяльності бюджетних установ, з якими були попередньо укладені договори на постачання певних видів продовольства. То вони несуть не прямі збитки, пов’язані із втратою виготовленої продукції, а недоотримання коштів, пов’язане з невиконанням попередньо укладених угод", - сказав директор департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр Маслак.

Що відомо:

  • На Сумщині наразі вже засіяно 43,4 тис. га. Це 2/3 від запланованих об’ємів. Загалом, цьогоріч у Сумській області заплановано посіяти 65,2 тис. га ярих культур.
  • Через посушливу погоду останніх років аграрії десяти районів Запорізької області застосували зрошувальні системи.
  • На три тижні раніше почалася посівна в Кіровоградській області. Ранніми зерновими – пшеницею та ячменем – планують засіяти 76 тисяч гектарів.
  • Кабінет Міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди