Скорочення працівників та ліжкомісць: як 2-й етап медреформи вплине на протитуберкульозний диспансер

Скорочення працівників та ліжкомісць: як 2-й етап медреформи вплине на протитуберкульозний диспансер

Скорочення працівників та ліжкомісць: як 2-й етап медреформи вплине на протитуберкульозний диспансер оригінал

В обласному протитуберкульозному диспансері скоротять біля двох сотень працівників. Зараз тут працює - 465, залишиться - 270. Про це Суспільному розповів генеральний директор медзакладу Микола Дейкун. Це відбувається у зв’язку з реформою вторинної ланки медицини і зміною її фінансування. Це другий етап скорочення. Перший відбувся протягом минулого року. Як і хто тепер лікуватиме хворих на туберкульоз в області читайте далі.

Медсестра Оксана Гамалій працює у дитячому відділенні протитуберкульозного диспансеру – 14 років. Зараз кількість місць у її відділення скорочують. Замість 25 ліжок, залишають 5-ть.

«Наше відділення планують закрити таким яким воно є зараз, і планують залишити лише 5 ліжок для невідкладної допомоги тяжким дітям. Діти сказали можуть лікуватися в загальній мережі і це досить тривожний сигнал для суспільства. Ці діти будуть ходити з нашими здоровими дітьми і в школу і сидіти в загальних чергах до лікаря», - говорить старша медсестра дитячого фтізіатричного відділення Оксана Гамалій.

Дітей хворих на туберкульоз ймовірно лікуватимуть в інфекційному відділенні дитячої обласної лікарні. Оскільки в тубдиспансері немає дитячої реанімації. Про це йдуть перемовини. Медзаклад підписав 6 пакетів надання послуг з Національною службою здоров’я України.

«Це пакет лікування і діагностика дорослих і дітей боротьби з туберкульозом, пакет лікування діагностика і супровід віл-інфікованих пацієнтів, амбулаторно-вторинна спеціалізована і третинна високоспеціалізована допомога, пакет бронхоскопії та гастроскопії, а також пакет замісної терапії», - розказує медичний директор амбулаторно-поліклінічної служби Жанна Карпенко.

Подали документи і на підписання 7-го пакету послуг, це стаціонарна допомога без хірургічних втручань. На вже погоджених шість пакетів Національна служба здоров’я виділила закладу 38 мільйонів гривень. На лікування одного хворого йтиме 20 тисяч гривень.

«Лікування хворих на туберкульоз в різних областях коштувало різних грошей. Наприклад, у західному регіоні понад півмільйона гривень за пацієнта, в той час як в Одесі це близько 12 тисяч гривень вартість лікування. З 1 квітня 2020 року це близько 20 тисяч гривень», - каже керівниця Національної служби здоров'я України Оксана Мовчан.

Генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Микола Дейкун говорить: «Зараз коли отримали пакет близько 20 тисяч на 1 випадок, якщо ми його на чотири місяці покладемо в стаціонар, то пакет на цьому і закінчиться, а ще 16 місяців його ж треба лікувати. За який рахунок? Зі старими видатками минулих двох років говорять про те, що вартість близько 80 тисяч. Тобто в 3-4 рази більше ніж вартість випадку сьогодні.»

Сьогодні в тубдиспансері лікується 130 хворих. Якщо раніше пацієнти перебували в лікарні від 2 до 4 місяців, зараз лікуватимуть місяць. Далі пацієнт має продовжити одужання вдома.

«Якщо відділень було у нас терапевтичних 5-6, то залишається 2. Всі відділення і завідуючі постраждали, і лікарі, і медичні сестри. Ми залишаємо 2-3 відділення, хоспісне і хірургічне відділення з реанімацією», - говорить Микола Дейкун.

Лікар-фтизіатр Дмитро Курилов каже, у диспансері лікують тепер лише тяжкохворих. Інші проходять лікування у сімейних лікарів.

«У нас залишаються дуже важкі хворі у відділеннях і їх немає чим лікувати. Протитуберкульозні препарати є, але супутнє лікування ми вижимаємо все по максимуму, у нас немає чим їх лікувати. Хворі помирають, стан хворих погіршується. Зараз ми віддаємо препарати, які потрібно контролювати, ми віддаємо в райони. Ми віддаємо невідомо кому. Ми віддаємо людям, які не працювали з цим.»

Відповідно до реформи вторинної ланки, НСЗУ фінансує медичну галузь лікарні, а місцевий бюджет – господарську. Для отримання грошей на утримання господарської частини Микола Дейкун передав розрахунки на суму 20 мільйонів гривень. Ці гроші розраховують отримати з обласного бюджету.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди