У Ризі розпочався демонтаж пам'ятника радянським воїнам

У Ризі розпочався демонтаж пам'ятника радянським воїнам

У Ризі розпочався демонтаж пам'ятника радянським воїнам
. Демонтаж пам'ятника радянським воїнам у Ризі. Фото: facebook / Elizabete Krivcova

У Ризі розпочався демонтаж радянського пам'ятника визволителям від німецько-фашистських загарбників у парку Перемоги в Пардаугаві. Про це повідомляє Delfi.

Біля підніжжя пам'ятника працює будівельна техніка, яка демонтує сходи.

Територія об'єкта огороджена, між деревами натягнуті стрічки, розміщені огорожі. Паркани біля пам'ятника обладнані світлонепроникною плівкою.

Територію довкола пам'ятника охороняють десятки поліціянтів.

Як зазначає видання, напередодні, 22 серпня, було розпочато підготовчі роботи для знесення пам'ятника. У відповідь на плани демонтажу біля монумента зібралися близько 50 протестувальників, яких вдалося розігнати приблизно протягом години. Загалом поліція затримала семеро людей.

Що відомо

  • 12 травня Сейм Латвії остаточно ухвалив законопроєкт, який скасовує положення договору з Росією про збереження меморіальних споруд. Після цього міська влада Риги оголосила про намір знести пам’ятник "визволителям Радянської Латвії та Риги" від нацистів. У відповідь на це депутат Державної думи Росії Андрій Климов заявив, що Латвію потрібно "навчити розуму"а посольство Росії в Латвії висловило обурення міністерству закордонних справ країни.
На початок