У Ризі готуються знести радянський пам’ятник "визволителям" у Парку перемоги. У РФ погрожують "навчити розуму" Латвію

У Ризі готуються знести радянський пам’ятник "визволителям" у Парку перемоги. У РФ погрожують "навчити розуму" Латвію

У Ризі готуються знести радянський пам’ятник "визволителям" у Парку перемоги. У РФ погрожують "навчити розуму" Латвію
. Пам'ятник "визволителям Радянської Латвії та Риги від німецько-фашистських загарбників". Фото: Wikimedia Commons

Сейм Латвії 12 травня остаточно ухвалив законопроєкт, який скасовує положення договору з Росією про збереження меморіальних споруд. Після цього міська влада Риги оголосила про намір знести пам’ятник "визволителям Радянської Латвії та Риги" від нацистів.

Про це повідомляє латвійське видання Delfi.

За припинення дії статті 13 договору між Латвією і Росією проголосували 68 депутатів Сейму, ще 20 були проти. Рішення парламентарі обґрунтували тим, що Росія вчиняє воєнні злочини в Україні.

Рішення про знесення пам'ятника "визволителям Радянської Латвії та Риги від німецько-фашистських загарбників" має ухвалити міська влада Риги, оскільки він розташований на території міста.

Як зазначає Delfi, громадяни вже зібрали майже 127 тисяч євро на демонтаж радянського комплексу. Радник мера Риги Алексіс Золднерс заявив, що рішення буде ухвалене "найближчим часом" на засіданні Римської думи.

У Росії своєю чергою депутат Державної думи Росії Андрій Климов заявив, що Латвію потрібно "навчити розуму", застосувавши "вкрай жорсткі заходи економічного характеру". Водночас інший депутат Володимир Джабаров запропонував забрати пам’ятник у Росію.

Посольство Росії в Латвії висловило обурення міністерству закордонних справ країни.

"Цей віроломний, нічим не виправданий крок немає під собою ні моральних, ні юридичних підстав і є грубим порушенням загальновизнаних принципів і норм міжнародного права", — йдеться в заяві посольства.

Крім того, Російський союз Латвії оголосив про проведення 13 травня акції під будівлею ризької ратуші проти знесення пам'ятника. Міністерство внутрішніх справ Латвії не погодило захід.

Читайте також: Влада Праги позбавила маршала СРСР Івана Конєва статусу почесного громадянина

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок