Альтернативне опалення на Буковині: чи достатньо дров та як вплине на довкілля

Альтернативне опалення на Буковині: чи достатньо дров та як вплине на довкілля

Альтернативне опалення на Буковині: чи достатньо дров та як вплине на довкілля
Фото ілюстративне. Джерело: УНІАН

Через повідомлення про можливі проблеми з постачанням газу під час опалювального сезону в Чернівецькій області зріс попит на дрова. У лісництвах дров вистачає, водночас чекати на замовлення треба приблизно два тижні.

Про це Суспільному повідомив завідувач сектору управління лісового та мисливського господарства Олександр Москалюк.

За його словами, замовити й оплатити дрова можна через гарячу лінію. Втім забрати — лише власним транспортом, бо частину автомобілів лісгоспів передали на потреби ЗСУ.

Дрова заготовляють відповідно до попиту, частину розділили між громадами.

Як альтернативні методи опалення впливають на довкілля

Використання дров, брикетів та пелет не завдає критичної шкоди для довкілля, розповіла асистентка кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету Тетяна Филипчук.

Для виготовлення пелет і брикетів використовують відходи від будівництва та сільського господарства, тож їхнє використання є екологічним. Спалювання дров з сухих дерев, які спиляли під час санітарних рубок, також не завдає шкоди довкіллю.

Водночас, пояснює екологиня, твердопаливні котли виділяють шкідливі викиди – оксиди азоту, тому необхідно встановлювати фільтри. Також котли потрібно чистити від сажі та попелу.

Альтернативне опалення на Буковині: чи є достатньо дров та як це вплине на довкілля
Твердопаливний котел в Сторожинецькій громаді. Фото: Суспільне Чернівці

Раніше у відео Суспільне розповідало, як у Сторожинецькій громаді закупили твердопаливні котли у школи та садочки, щоб зменшити споживання газу й економити під час опалювального сезону:

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок