Понад 150 захисних костюмів для лікарів пошили за тиждень жінки у Городні

Понад 150 захисних костюмів для лікарів пошили за тиждень жінки у Городні

Понад 150 захисних костюмів для лікарів пошили за тиждень жінки у Городні оригінал

Понад 150 захисних костюмів для лікарів за тиждень пошили швачки у Городні. Витратили на них понад 1000 метрів матеріалу.

Людмила Шулдик з Городні вдома шиє одноразові захисні костюми для медиків. Працює безкоштовно. Про потребу у захисних костюмах, каже, дізналась від знайомого волонтера, який запропонував їй допомогти. Вона погодилась одразу. Шити почала, з п’ятниці.

«Я отримала замовлення в п’ятницю, ось в понеділок, вчора я віддала. Вже на «швидкій» хлопці отримали з дівчатами.»

Матеріал для костюмів їй привозять волонтери. Людмила зшиває готові викрійки.

«За день можна 10 пошити, але ж ви бачите, що і дитина і дистанційне навчання і всім треба увагу приділить, як можу так і шию», - каже жінка.

Шити Людмила почала 20 років тому, як закінчила училище. За першою спеціальністю вона закрійник 6-го розряду.

«Чому стала шити, бо це стало цікаво. Для себе, по-перше, можна одягтись, зробити своїми руками собі дуже класні речі і це як пішло у мене так досі і залишається.»

Людмила Шулдик зараз працює керівником гуртків у Городнянській міській станції юних техніків, де викладає початкове технічне моделювання. Однак, ставши викладачем, шити не припинила. У вільний від роботи час шиє і собі, і на замовлення.

«Це звичайна побутова переносна машинка, я на ній роблю все. Ось поки вас чекала, подружці за 15 хвилин маску пошила.»

«Освіту ж я отримала вищу в педагогічному університеті, бо після школи така була невизначеність куди піти, що робити, якось страшно. А потім це все-таки дає. Це – мій другий хліб.»

Людмила показує, як виглядає вже готовий костюм. Таких вона пошила одинадцять. Костюми роблять різних розмірів. Першу партію передали для медичних працівників «швидкої допомоги». Тепер готують другу, щоб забезпечити лікарів першої ланки.

А тут по вулиці 8-го Березня у себе вдома Світлана Писарюга робить викрійки захисних костюмів. Їй допомагає сусідка. Щоб швидше йшла робота, тканину жінки згортають у декілька шарів. Потім прикладають деталі викрійки та вирізають. Робота кропітка, каже Світлана. Такий рулон тканини розкроюють за один вечір.

«За учорашній вечір ми розкроїли 63 комбінезони. Це враховуючи те, що ми дуже економили, десь із великих деталей викладали і робили маленькі», - розповідає Світлана Писарюга.

Світлана працює вчителем трудового навчання. Як дізналась, що потрібні люди для допомоги лікарям, одразу відгукнулася. Каже, розміри викрійки для костюмів їм допомогли знайти волонтери.

«Ми за допомогою цих викрійок розкроюємо. Я самоучка, швачка самоучка. Сама вчилася, трошки підказували мені мої родичі хто вміє шити.»

Всього жінки розкроїли п’ять з половиною рулонів матеріалу, а це понад 1000 метрів. З одного рулону виходить приблизно 60 костюмів.

Олександр Хомезюк волонтер. Він, разом з другом, вирішив організувати волонтерську поміч лікарям з пошиття захисних костюмів. Всього за тиждень зібрали понад 15 тисяч гривень.

«Розпочиналось все поступово, з кількох людей. А зараз уже, шиє у нас, приблизно, 10 чоловік, кроїть троє-четверо. Плюс, декілька людей допомагає автомобілями, возять і власне допомагають, що найголовніше – грошима», - каже Олександр.

«Вже пішло спанбонду 4 рулони, розкроїли повністю. Або п’ять, навіть. І гумка, блискавки, собачки і все таке інше, теж закуплено десь на 500 костюмів.»

Олександр розповідає, через соціальні мережі шити костюми відгукнулись швачки з Городні та Сновська.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди