Попри карантин і заборону. Біля «Приватбанку» в Дніпрі – черги пенсіонерів

Попри карантин і заборону. Біля «Приватбанку» в Дніпрі – черги пенсіонерів

Попри карантин і заборону. Біля «Приватбанку» в Дніпрі – черги пенсіонерів

Біля відділення «Приватбанку» на житломасиві Придніпровський у Дніпрі зібралась черга із близько 30 людей. Серед тих, хто прийшов до банку, – в основному пенсіонери. Хтось прийшов сплатити за комунальні послуги, хтось – отримати переказ.

За словами юриста, відповідно до постанови Кабміну, людям за 60 років заборонено виходити кудись, окрім магазинів з їжею або аптек.

Попри карантин. Біля «Приватбанку» в Дніпрі – черги пенсіонерів

Світлана Гончаренко четвертий день стоїть в черзі в банк. Каже, простояла 7 годин, щоб отримати переказані з-за кордону 50 доларів. Прийшла, щоб сплатити судовий збір. Скільки годин чекатиме, не знає, іншого виходу, окрім, як стояти в черзі, не бачить.

«А який інший вихід? Ось сьогодні я стою, тому що мені потрібно сплатити судовий збір, мені там треба позов до суду подати. Чого я тут стою? Можна в онлайні, але це неможливо, перерахувати гроші можна, але як взяти квитанцію? Все одно тут стояти, щоб взяти квитанцію, для суду бажано оригінал банку», – каже дніпрянка.

З 9-ї ранку, з самого відкриття відділення стоїть Ольга Попова. Прийшла, щоб отримати нову пенсійну картку, бо, каже, скоро має прийти пенсія. Розповідає, що і за комунальні послуги сплачує лише через оператора банку у відділенні.

«Години 4 стоятиму, а може, три. Я тут завжди плачу за квартиру, через телефон, але до оператора йду все одно, не довіряю собі. У мене скоро пенсія, я ж маю її отримати», – заувжує пенсіонерка.

Пані Лідія також прийшла до банку, бо відділення, яке було біля її дому, закрили.

«Скільки днів підходимо, така черга. Хіба це можливо? Пенсіонерам – до 80 років, усі з хворобами, ми тут більше похворіємо, аніж вони оце придумали», – каже містянка.

За словами речника «Приватбанку» Олег Серги, черги до банків з’явилися 2 -3 дні тому. Він пов’язує це з терміном сплати комунальних послуг та скороченим графіком роботи відділень через карантин.

Чергу на вулиці працівники не регулюють, бо це не входить до їхніх обов’язків.

Він нагадує, що у банку є телефонна лінія, звернувшись на яку, можна провести потрібні операції, не наражаючи себе та інших на небезпеку.

«Відділення працюють за гнучким графіком, з обов’язковою санітарною перервою та за скороченим часом. Ми два тижні тому розпочали практику, ми дзвонимо кожному пенсіонеру, який платить комуналку у відділенні і пропонуємо йому оплачувати за телефоном. Якщо пенсіонер подзвонить до банку за телефоном 3700, це безкоштовний дзвінок, оператори банку допоможуть йому по телефону», – сказав представник банку.

За словами юриста Андрія Верби, за постановою Кабміну, людям, старшим 60 років, можна виходити на вулицю виключно тоді, коли потрібно купити харчі або ліки, а відвідування банку не входить до винятків.

«Вони можуть оплачувати комунальні послуги, по -перше, онлайн, через додатки різні мобільні, через сайт банку або сплатити пізніше, після завершення заходів карантину, враховуючи те, що їм не будуть нараховані штрафні санкції. Їм, в принципі, заборонено виходити на вулицю, окрім випадків, які є виключеннями, а простоювання в черзі біля банківських установ немає серед тих виключень, які визначені Постановою», – сказав юрист.

Авторка – Юлія Безбородько

Відомо:

  • Кабмін ухвалив постанову «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
  • За документом, особами, які потребують самоізоляції, визначені люди, які досягли 60-річного віку.
  • У розясненнях Кабміну йдеться про те, що люди від 60 років на період карантину мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди